ATP

11.05.2023 17:34
Lajović eliminisan u prvom kolu Rima: Portugalac Boržeš savladao Srbina u dva seta Tanjug/AP Photo/Ng Han Guan

Srpski teniser, Dušan Lajović, eliminisan je u prvom kolu mastersa u Rimu, pošto je izgubio od Portugalca, Nunja Boržeša sa 0:2 (4:6, 1:6) nakon sat i sedam minuta igre.

Portugalac je poveo 2:0 na startu prvog seta, ali je Lajović uspeo da napravi preokret i povede 3:2. Međutim, Boržeš je serijom od 4:1 dobio prvi set rezultatom 6:4. Portugalski teniser je briljirao u drugom setu, a Lajoviću je prepustio samo jedan gem.

Tako je 46. teniser sveta završio svoje učešće u Rimu, dok će 88. igrač ATP liste u drugom kolu odmeriti snage sa Grkom, Stefanosom Cicipasom, koji je bio slobodan u dosadašnjem

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 7.705.780 evra.