pre 4 sata 00: 15
Ogroman jaz u Bundesligi: Bajernu 25 puta više od poslednjeg
Od 2,5 do čak 65 miliona evra godišnje... Evo koliko svaki bundesligaš dobija od glavnog sponzora.
Tanjug/AP Photo/Aurelien Morissard
Srpski teniser Laslo Đere izgubio je meč prvog kola Rolan Garosa od Aleksa De Minora. Australijanac je posle dva i po sata igre slavio sa 6:3, 6:4, 7:6(6).
Momak iz Sente imao je najtežu prvu prepreku od svih naših predstavnika na Otvorenom prvenstvu Francuske. Srpski reprezentativac ni u četvrom pokušaju nije uspeo da slavi protiv De Minora koji je na ovom meču definitivno bio ranjiv. U jednom momentu je i tražio medicinski tajm-aut, što Đere nije uspeo da iskoristi kako bi napravio možda i najveće iznenađenje prvog kola.
Pretio je srpski reprezentativac u svakom setu, nije imao nameru da završi takmičenje bez ikakvog truda. Jednsotavno, Australjianac je bio bolji. Đere je imao dve neiskorišćene brejk lopte tokom trećeg gema meča, što je odmah zatim deveti teniser na ATP listi kaznio. U drugom setu je naš takmičar uspeo da ostvari brejk koji mu je samo doneo izjednačenje.
U trećem je Đere bio najopasniji, a čak je u dva navrata imao dve set lopte u rukama. Ipak, taj finalni napor koji bi mu doneo prvi set na turniru nije bio prisutan što je samo dozvolilo protivniku da se, u oba navrata, vrati u meč. Prvo je De Minor iz zaostatka osigurao taj-brejk, gde je takođe stigao do preokreta nakon dve set lopte.
Njegov naredni protivnik biće bolji iz duela Kazahstanca Aleksandera Bublika i Australijanca Džejmsa Dakvorta.
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
24.05.2026 11: 00
Rolan Garos ponovo otvara svoja vrata, Pariz je spreman za dve nedelje teniskog spektakla, drame, a jedno ime i dalje stoji iznad svih kada je reč o pažnji publike, emociji i očekivanjima - Novak Đoković.
20.05.2026 09: 16
Pripreme za Rolan Garos...
19.05.2026 13: 37
Bivši svetski brj jedan u tenisu, Greg Rusedski, misli da zna kako razmišlja i šta planira Srbin.
11.05.2026 15: 52
Pariski turnir postaje sve siromašniji...
15.07.2026 12: 29
Španac je navodno dobio "zeleno svetlo" da ponovo zaigra posle duge pauze
15.07.2026 10: 02
Legendarni Amerikanac, smatra da najveći problem srpskog asa trenutno nije tenis, već fizička sprema.
14.07.2026 22: 30
Daren Kejhil je trenirao neka velika imena kroz karijeru, ali svaki od njih je imao neku vrstu neprijatnosti sa dopingom.
14.07.2026 16: 33
Ovaj dokumentarac premijerno će biti prikazan 20. avgusta.
Ostavite komentar