pre 5 minuta 17: 00
Gotovo: Romano potvrdio, Kostić doneo odluku - prolazi preglede već u sredu
Nije se završilo onako kako su mnogi očekivali...
Tanjug/AP Photo/Gustavo Garello
Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u glavni žreb ATP turnira u Barseloni, pošto je danas u finalu kvalifikacija savladao Španca Danijela Rinkona rezultatom 6:3, 7:5, za sat i 38 minuta.
Na startu prvog seta teniseri su razmenili po brejk. Đere zatim pravi još dva brejka i lako osvaja prvi set protiv 223. tenisera planete.
U drugom setu kod vođstva 6:5 Đere pravi brejk kojim stiže do pobede i glavnog žreba. Đere, 78. na ATP listi, naknadno će saznati ime protivnika u prvom kolu. Turnir u Barseloni je iz serije 500 sa nagradnim fondom od 2.889.200 evra.
Za turnir su između ostalog prijavljeni i Karlos Alkaraz, Kasper Rud, Stefanos Cicipas, Andrej Rubljov, Holger Rune i Aleks de Minor.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
20.05.2026 19: 17
Rinderkneš će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela između Litvanca Edasa Butvilasa i Kazahstanca Aleksandra Bublika.
20.05.2026 09: 16
Pripreme za Rolan Garos...
16.05.2026 15: 00
Srpski teniser je poslednji put je stigao do titule još davne 2018. godine.
15.05.2026 13: 20
Ukoliko osvoji titulu u Portugaliji, srpski teniser mogao bi značajno da popravi plasman i približi se 230. mestu na ATP listi, što bi predstavljalo važan korak ka povratku u prepoznatljivu formu.
pre 4 sata 12: 13
Prva teniserka sveta Arina Sabalenka podržala je obavezno genetsko testiranje i poručila da ženska konkurencija mora da ostane pravedna.
pre 8 sati 08: 10
Specijalne pozivnice za učešće u pojedinačnoj konkurenciji u ženskoj konkurenciji dobile su Venus Vilijams, Tejlor Taunzend, Sloan Stivens, Kerolajn Dolhajd, Darja Vidmanova, Lois Boason i Elvina Kalijeva.
pre 9 sati 08: 05
U narednoj rundi Kecmanovića očekuje duel protiv Francuza Artura Rinderkneša, koji će biti novi izazov u borbi za plasman u osminu finala Mastersa u Montrealu.
pre 21 sat 19: 22
Prema njegovom predlogu, setovi bi se igrali do četiri gema umesto do šest.
Ostavite komentar