pre 3 sata 23: 00
Oglasio se AEK: Gaćinović povređen, ali izbegava operaciju
Potvrđeno je ozbiljno uganuće sa delimičnim kidanjem ligamenata, međutim, srpski igrač će izbeći operaciju.
U finalu Belgrade Open, srpski teniser Hamad Međedović je poražen od Kanađanina Denisa Šapovalova sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4. Meč je trajao sat vremena i 17 minuta.
Tokom celog turnira mladi teniser iz Srbije igrao je odlično, uprkos stomačnim problemima. Arena je za finalni meč bila ispunjena do poslednjeg mesta, tražila se karta više, a Međedović je imao fantastičnu podršku u svom prvom ATP finalu. Uz mladog srpskog tenisera bio je i najbolji igrač svh vremena "belog sport" Novak Đoković, koji je finalni duel pratio iz lože.
Beeograd open
Odlično su prvi set otvorili finalisti, servirao je sigurno Međedović, znao je da uzvrati Šapovalov. Sve do 4:4, nije bilo prilika za brejk, a onda je u devetom gemu, Kanađanin uspeo da oduzme servis Hamadu i potvrdi svoj za - 6:4.
Kako je završio prvi, tako je otvorio i drugi set Kanađanin. Brejkom! Zatim je potvrdio svoj servis, ali se nije dao ni Međedović, koji je uspeo da smanji na 2:1 za veliko oduševljenje u Areni.
Bodrili su u drugom setu navijači Hamada Međedovića, pa je atmosfera u Areni više ličila na košarkašku nego na tenisku.Nastavio je međutim, Šapovalov sigurno da servira čak i kada je srpski teniser imao 30:15 na servis Kanađanina. Koncentrcija nije popuštala.
Držao je svoj servis i Međedović iako je Kanađanin mogao da napravi i drugi brejk na 5:3. Ipak, nije se dao mladi teniser i stigao je do 5:4. Šapovalov jee iskoristio svoj servis i došao do 6:4 i titule na Belgrade open.
Inače, kompletna cremonija za finale izgledala je spektakularno od izlaska igrača na teren, do predstavljanja, muzike, svetlosnih efekta, do dodele trofeja.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
24.03.2025 22: 25
Menšik, 54. igrač svijeta, pobijedio je 71. igrača na ATP listi poslije sat i 14 minuta.
24.03.2025 19: 45
Meč je trajao sat i 29 minuta. Zverev je drugi teniser sveta, dok je Tompson 37. na ATP listi. Tompson je poveo 4:1 u prvom setu, ali je Zverev uz dva brejka uspeo da dođe do preokreta i osvoji prvi set.
23.03.2025 23: 04
Italijanski teniser Lorenco Muzeti naredni je rival Novaka Đokovića na Mastersu u Majamiju.
21.03.2025 13: 50
Đoković takmičenje u Majamiju počinje ovog petka od 20.30 duelom protiv Australijanca Rinkija Hidžikate, 86. tenisera sveta.
06.12.2025 21: 47
Američka teniserka predstavlja magnet za razne vrste ulagača u sport.
04.12.2025 14: 59
Teniska federacija Rusije je u samo nekoliko dana ostala bez dve igračice. Kamila Rahimova odlučila je da u nastavku karijere nastupa pod zastavom Uzbekistana, dok je drugi "veći" udarac prelazak Anastasije Potapove, koja će naredne sezone predstavljati Austriju.
02.12.2025 22: 40
Jedanaesti teniser planete Aleksandar Bublik bio je gost podkasta "First&Red" i tom prilikom je podelio jednu veoma interesantnu anegdotu, u kojoj su glavni akteri Novak Đoković i on.
02.12.2025 19: 40
Vremešna teniserka registrovala se u anti-doping agenciji što je uslov za profesionalno takmičenje.
Ostavite komentar