
pre 5 minuta 16: 23
Komemoracija Dejanu Milovanoviću u subotu na stadionu "Rajko Mitić"
Komemoracija će biti održana u 11.00 časova u Medija Centru.
Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u osminu finala mastera u Šangaju. Iako rezultat govori da je bez muke stigao do trijumfa. Grk se namučio protiv Francuza.
On je sa 2:0, po setovima 6:3, 7:5 za 88 minusta igre, savladao Francuza Aleksandra Milera i zakazao duel sa Rusom Danilom Medvedevim.
Igralo se u egalu sve do sedmog gema prvog seta kada je Cicipas prvi zadao udarac rivalu, stigao do brejka i poveo sa 4:3. Već u narednom gemu na Milerov servis Grk je još jednom bio uspešan i stigao do prvog seta.
Kada je Cicipas došao do trećeg brejka na meču i poveo sa 4:2 u drugom setu činilo se da je završio posao. Ipak, 74. igrač planete Miler uspeo je da se revanšira, po prvi put u meču oduzme servis rivalu i izjednači na 5:5.
Međutim, Cicipas je u 12. gemu još jednom bio koban po servis Milera, što mu je donelo plasman u osminu finala Šangaja.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
28.03.2025 09: 20
Američki novinari nisu mogli da propuste ovakvu priliku pa su "uhvatili" mladog Jovića da priča o srpskom sportu, odnosno ko je zapravo popularniji u domovini - Jokić ili Đoković.
28.03.2025 08: 35
Ovaj meč će zanimljivo zvanično oboriti rekord kao najstarije Masters polufinale u istoriji, a Dimitrov i Đoković zajedno imaju 71 godinu.
26.03.2025 21: 10
Srpskom teniseru će naredni protivnik biti domaći igrač Alehandro Moro Kanjas.
25.03.2025 13: 57
Ovo će biti 13. nastup Novaka Đokovića u Madridu, a debitovao je još 2006. godine, kada je dug i plodan put započeo pobedom nad Rišarom Gaskeom.
YouTube
pre 16h
YouTube
pre 16h
pre 5 sati 11: 12
Vodeća teniserka na WTA listi obratila se ljubiteljima "belog sveta" u najmnogoljudnijoj zemlji sveta.
16.09.2025 09: 06
Gostujući u podkastu, srpski teniser govorio i o svojim principima u životu.
15.09.2025 11: 50
Najbolja srpska tenisreka Olga Danilović spustila se za stepenik niže u odnosu na prošlonedeljnu WTA listu i sada zauzima 42. poziciju, dok je Nina Stojanović nazadovala za tri mesta i trenutno je 159. igračica na planeti.
15.09.2025 10: 27
Najbolji teniser sveta svih vremena zadržao plasman iz poslednjeg preseka stanja u singl konkurenciji.
Ostavite komentar