pre 6 minuta 16: 23
Ajaks na praznoj "Johan Krojf Areni" konačno prekinuo niz bez pobede od 36 dana
"Kopljanici" u nastavku prekinutog meča pobedili Groningen u 14. kolu Eredivizije.
Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Baš ništa nije išlo od ruke Novaku Đokoviću koji je u finalu Vimbldona poražen od Karlosa Alkaraza 3:0 (6:2, 6:2, 7:6).
Ovo je četvrta Grend slem titula za španskog tenisera, a druga na londonskoj travi. Sa druge strane Đoković ostaje na 24 Grend slem titule, odnosno sedam na Vimbldonu.
Videlo se da Novak nije dobro ušao u prvi set. Mučio se sa ubacivanjem prvog servisa, što je omogućilo Alkarazu da stigne do brejka već u prvom gemu na meču. Najbolji srpski teniser je znatno teže osvajao poene, a nedugo nakon toga je Španac drugi brejk i rutinski osvojio prvi set 6:2.
Ista slika je viđena i u nastavku. Ponovo je set otvoren servisom Đokovića i ponovo je Alkaraz odmah stigao do brejka. "Leteo" je Španac po terenu, dok Novak uopšte nije imao odogovor na igru protivnika. Baš kao i u prvom setu, prošlogodišnji vimbldonski šampion je stigao do duplog brejka. Zatim je i identičnim rezultatom osvojio drugi set (6:2).
Novak je treći set otvorio bolje nego prethodna dva. Ovog puta nije dozvolio brejk, već je osvojenim servis gemom ušao u treći set. Vidljivo je bilo da se Đoković i dalje muči tokom servis gemova, kao i da je Alkaraz bliži brejk. To se na kraju i dogodilo pri rezultatu 4:4. Španac je osvojio brejk, ali je odmah istom merom uzvratio srpski teniser.
Nakon dva sigurna servis gema, otišlo se u taj-brejk. Tamo se bolje snašao Alkaraz i sa 7:4 stigao do trećeg seta i do druge titule na Vimbldonu.
Oba igrača će se sada pripremati za Olimpijske igre u Parizu koje se igraju od 26. jula na terenima Rolan Garosa.
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
13.11.2025 12: 00
Svetla pozornice obasjala su teren u "Inalpi" areni, na mestu konačnog obračuna najboljih u teniskoj 2025. godini.
09.11.2025 12: 00
Ljubiteljima tenisa ostalo je da sačekaju pobednika zadnjeg velikog turnira u godini na izmaku, ali i vide ko će sezonu okončati na prvom mestu ATP liste.
15.10.2025 23: 25
Legendardni italijanski teniser, Paolo Bertoluči veruje da Janik Siner nije na istom nivou kao Novak Đoković i Karlos Alkaraz.
28.09.2025 12: 46
Fric će na četvrtom mestu prestići Srbina Novaka Đokovića, koji će na narednoj ATP listi biti peti teniser sveta. ATP turnir u Tokiju se igra za nagradni fond od 2.226.470 dolara.
pre 5 sati 11: 20
Penzionisani čileanski teniser svedoči ljubavi svojih zemljaka prema Srbinu, dok on misli nešto drugačije.
pre 17 sati 23: 30
Endi Marej nekadašnji prvi reket sveta i bivši trener Novaka Đokovića, prisetio se u emisji "The Tennis Podcast" saradnje sa svojim velikim prijateljem iz igračkih dana, podsetimo Endi je Novaku bio trener a ta saradnja je trajala šest meseci.
pre 17 sati 22: 41
Srpska teniserka ima samo reči hvale na račun najboljeg igrača svih vremena.
01.12.2025 12: 48
Paniki je dodao i da je Rune "srednja linija" između Đokovića, Sinera i Alkaraza, igrač sa izuzetnim talentom i fizičkom snagom, i da je sada cilj da se taj potencijal maksimalno iskoristi.
Ostavite komentar