pre 7 minuta 20: 50
Pejn stigao u Beograd: Želim pobede sa Partizanom, dosta sam sedeo kući
Amerikanac je otkrio da više nije mogao da čeka ponudu iz NBA, i da se uželeo košarke.
Guliver/AP Photo/Ng Han Guan
Mada je na Vimbldon došao samo nekoliko nedelja posle operacije meniskusa i do zadnjeg časa vagao da li uopšte da nastupi na omiljenom mu Grend slemu, Novak Đoković je stigao do četvrtfinala jednog od četiri najjača turnira s ATP prefiksom, a od ishoda današnjeg duela sa Aleksom de Minorom zavisi da li će nastaviti pohod ka svojoj osmoj tituli na londonskoj travi (ne pre 16.00).
Meč osvajača rekordna 24 pobednička trofeja, vrednih 2.000 poena, dobro poznaje Australijanca, jer su mu se tri puta ukrštali takmičarski putevi sa trenutno devetim reketom sveta, čiji nastup bi takođe mogao da bude opterećen povredom zgloba iz poslednjeg duela u engleskoj prestonici.
Srbin je slavio dva puta a njegov 12 godina mlađi kolega u jednoj međusobnoj razmeni žutih loptica, tokom manje btnog Junajted kupa prošle zime. Međutim, ta pobeda najbržeg igrača ATP tura teško da može da mu spere gorak ukus iz usta posle surove dominacije Novaka tokom njihovog sudara na Australijan openu 2023, kada je Minoru "ostavljeno" samo pet gemova u tri brza seta.
U međuvremenu se svašta desilo u karijeri Đokovića, između ostalog morao je zbog povrede kolena da se povuče s poslednjeg Rolan Garosa, ali iako još nema titulu ove sezone deluju ohrabrujuće njegovo kretanje i tenis na Vimbldonu. Rutinski je stigao do Top osam, iako mu je poslednja prepreka bio jedan Holger Rune.
Dobro se Đoković drži i kada je u pitanju problematičan stav dela londonske publike prema njemu, mada je mimo njegove prakse udelio par vrlo otvorenih packi ljudima sa tribina. Do sada su ga takve stvari motivisale i izvlačile još više od ionako nestvarnog maksimuma, a poštovaoci njegovog lika i dela nadaju da ni danas neće podleći tom, vrlo verovatno još većem pritisku sa strane.
Znanje i brojke su nesummnjivo na strani najboljeg sportiste na planeti prošle godine. Dok je Novak sedmostruki osvajač Vimbldona i želi ovog jula da izjednači Federerov rekord u Londonu, De Minor je prvi put u četvrtfinalu. I to mu je najdalje što je dobacio na bilo kom Grend slemu.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
06.07.2025 14: 30
Najbolji teniser svih vremena, Novak Đoković igraće u ponedeljak od 14.30 časova protiv Australijanca Aleksa de Minora u osmini finala Vimbldona, saopštili su organizatori.
05.07.2025 19: 18
On će u četvrtoj rundi Otvorenog prvenstva Engleske ići na Novaka Đokovića, ali on prvo treba da dobije bitku koju vodi sa sunarodnikom Miomirom Kecmanovićem.
10.07.2024 13: 27
De Minor je zbog povrede ot
08.07.2024 17: 59
Australijski teniser Aleks De Minor potencijalni je rival Novaku Đokoviću u četvrtfinalu Vimbdlona pošto je danas u osmini finala savladao Francuza Artura Fisa rezultatom 3:1 (6:2, 6:4, 4:6, 6:3) za dva sata i 57 minuta.
21.12.2025 18: 30
Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković ne boravi u Dubaiju slučajno. Srbin je ovaj grad izabrao kao bazu za završni deo priprema pred novu sezonu, ali i kao mesto na kojem će imati posebnu ulogu van terena.
21.12.2025 11: 20
Australijski teniser Nik Kirjos dobio je specijalnu pozivnicu za učešće na ATP turniru u Brizbejnu, saopštili su organizatori takmičenja.
20.12.2025 15: 25
Ilija Bozoljac iza sebe ima iskustvo u radu sa Damirom Džumhurom, koji je tokom njihove saradnje od 2017. do 2019. godine stigao do 23. mesta na svetu i osvojio tri ATP titule.
20.12.2025 09: 33
Prva igračica sveta izuzetno poštuje ono što je uradio Novak u svojoj karijeri.
SKENIRAJ!
Najbolji sportski sadržaj
Na app TV Arena sport
Ostavite komentar