pre 35 minuta 23: 00
Pojačao se i Studentski centar: Stigao plej iz Čačka
Tim iz Podgorice sklapa tim za novu sezonu
Profimedia
Za Srbiju danas nema važnijeg sportskog događaja od meča osmine finala Vimbldona, a gledaoci TV Arena sport imaće priliku da u direktnom prenosu na Premium 1 kanalu prate duel Novaka Đoovića i Aleksa de Minora (14.30).
Najbolji teniser sveta svih vremena, rođen pre 38 godina u Beogradu, ovog leta u Londonu igra kao mladić, voljan da pruži sve od sebe, uostalom i ne ume drugačije, kako bi 25. put u karijeri odneo titulu sa jednog od četiri najveća turnira. Od čega osmi put baš na nezvaničnom Svetskom prvenstvu u tenisu.
I sa 24 je iznad svih "reketaša" sveta ikada, a osmim "pokoravanjem" engleske prestonice zadao bi još teži zadatak Janiku Sineru, Karlosu Alkarazu i budućim pokoljenjima, jer Rafael Nadal (22) i Rodžer Federer (20) više ne mogu da ga stignu.
Dok se ne pridruži u penziji svojim večitim rivalima sa šljake, trave i betona, olimpijski šampion od prošlog leta gledaće kako danas da eliminiše svog nesuđenog rivala sa Vimbldona 2024, kada mu je Australijanac zbog povrede predao meč.
Za razliku od tog neodigranog četvrtfinala, tri prethodna duela šestog reketa sveta i 11. na ATP listi regularno su završena, a višestruki dobinik Laureus nagrade, za najboljeg sportistu sveta, vodi s 2:1 u pobedama. Prvu je ostvario na Australijen Openu 2023, u meču osmine finala - 3:0 ( 6:2, 6:1, 6:2).
De Minor je potom, početkom prethodne sezone, na Junajted kupu savladao Đokovića u dva čina - 6:4, 6:4. Da bi Srbin u Top osam fazi Mastersa u Monte Karlu slavio u dva seta - 7:5, 6:4. Ovog puta je ulog ostanak na Vimbldonu, posle kog slavljenika čeka "reketanje" sa Hrvatom Marinom Čilićem ili Italijanom Flavijom Kobolijem.
Đokoviću je za to potrebna neverovatna 101. vimbldonska pobeda, pošto je protiv zemljaka Miomira Kecmanovića, pre dva dana, otišao na trocifrenu brojku, usput postavivši još jedan rekord, posle "malih milion" u svom vlasništvu. Zadivši svet neverovatnim poenom, ali i imresioniravši svog mlađeg prijatelja sa druge strane mreže.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo prvo je koje se održava nakon što su tržišta predviđanja poput Kalshija i Polymarketa stekla veliku popularnost kao novi način klađenja na sportske događaje.
05.07.2025 19: 18
On će u četvrtoj rundi Otvorenog prvenstva Engleske ići na Novaka Đokovića, ali on prvo treba da dobije bitku koju vodi sa sunarodnikom Miomirom Kecmanovićem.
10.07.2024 13: 27
De Minor je zbog povrede ot
10.07.2024 10: 27
Najbolji teniser sveta svih vremena i Australijanac igraju za ostanak na Grend slemu u Londonu.
08.07.2024 17: 59
Australijski teniser Aleks De Minor potencijalni je rival Novaku Đokoviću u četvrtfinalu Vimbdlona pošto je danas u osmini finala savladao Francuza Artura Fisa rezultatom 3:1 (6:2, 6:4, 4:6, 6:3) za dva sata i 57 minuta.
pre 3 sata 20: 00
Frensis Tijafo plasirao se u finale ATP turnira u Haleu pošto je ubedljivo savladao domaćeg tenisera Danijela Altmajera rezultatom 2:0 (6:1, 6:3) za svega sat i 14 minuta igre.
pre 5 sati 18: 33
Francuski teniser Korentin Mute kažnjen je zbog psovki koje je izrekao u prenosu uživo
pre 5 sati 18: 10
Tejlor Fric plasirao se u finale ATP turnira u Haleu pošto je posle velike borbe savladao domaćeg tenisera Aleksandra Zvereva sa 2:1 u setovima (6:4, 4:6, 7:5) posle dva časa i 44 minuta velike borbe.
pre 6 sati 17: 14
Američka teniserka Džesika Pegula plasirala se u finale WTA turnira u Berlinu, pošto je danas u polufinalu pobedila najbolju teniserku sveta Arinu Sabalenku rezultatom 6:4, 6:7 (4:7), 6:0 za dva sata i 16 minuta igre.
Ostavite komentar