pre 14 minuta 21: 36
Smiri se, brate, Mediću, odvešću te u "kraljevstvo bola": UFC zvezda prozvala Srbina
Brazilski MMA borac prokomentarisao izjavu Uroša Medića.
Guliver
Umesto da nastavi odbranu titule šampiona Rolan Garosa, protiv Kaspera Ruda, Novak Đoković bio je prinuđen da zbog povrede kolena odustane od daljeg nastupa u Parizu, a onda i bude podvrgnut operaciji meniskusa. Bivši američki teniser Džon Mekinro deli opšti stav da za povlačenje najboljeg "reketaša" sveta svih vremena dobar deo krivice snosi organizator pomenutog takmičenja, jer je Srbina naterao da meč osmine finala počne nešto pre ponoći, a završi tri sata ujutro.
Da nije morao da juri za lopticom u vreme spavanja i provede četiri sata na terenu, protiv Lorenca Muzetija, osvajač 24 GS titule možda ne bi imao toliko problema sa novog u četvrtfinalu protiv Francijska Serundola, ovako je tokom proklizavanja po previše vlažnoj šljaci, na koju je takođe puno puta ukazivao, doživeo povredu zbog koje će gotovo uzvesno propustiti Vimbldon 2024, a možda i toliko čekane Olimpijske igre ovog leta.
"Velika greška organizatora je što su stavili 37-godišnjeg Novaka Đokovića na teren u 22.30 bez razmišljanja koliko bi njegov meč sa Musetijem mogao da potraje. Vremenski uslovi su bili jako loši, bili su u kompikovanoj situaciji. Razumem da su hteli da sve postignu, ali bilo je drugih solucija da se ne ubacuje meč Bergsa i Dimitrova u program. Novaka je koleno još mučilo nedeljama, a posle meča je legao da spava u sedam ujutru i da se onda vrati da igra dan i po kasnije. To je izazov za sve.
Borio se opet pet setova, to je previše, čak i za Novaka. Iako nismo sto odsto sigurni, to je jedan od razloga što je povredio koleno. U svakom slučaju, tako se ne tretira bilo koji igrač, a kamoli najbolji na svetu...", poručio je Mekinro za francuski list "Le Figaro" napravivši sjajnu paralelu sa fudbalom: "Ovo donosi samo loš imidž tenisu. Kad je finale Svetskog prvenstva počelo u 22.30?!", zapitao je glasno Mekinro.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
22.06.2026 10: 24
Teniski velikan plaća danak igranju malog broja turnira i ranim eliminacijama.
19.06.2026 11: 57
Legendarni Nemac izdvojio je najbolje igrače u svakom elementu igre, a osvrnuo se i na svoju karijeru
08.06.2026 13: 30
Legendarni teniser Džon Mekinro veruje da Đoković ima velike šanse da dogura daleko na prestižnom Gren slemu u Londonu.
08.06.2026 12: 46
Situacija nije ni malo ružičasta.
pre 1 sat 19: 55
Ženska teniska juniorska reprezentacija Srbije do 18 godina postala je evropski prvak, pošto je danas u francuskom Granvilu savladala Mađarsku sa 2:0 u finalu Letnjeg ekipnog prvenstva Evrope.
pre 10 sati 11: 44
Grk je na duhovit način aludirao na neverovatnu pokretljivost koju ima srpski teniser.
pre 13 sati 08: 06
Karlos Alkaraz je zbog povrede zgloba otkazao nastup u Sinsinatiju, pa je sada ozbiljno ugrožena i njegova odbrana titule na US openu.
pre 23 sata 22: 24
Hamad Međedović poražen je od Huana Manuela Serendula 2:0, po setovima 6:4, 6:2 u prvom kolu Mastersa u Montrealu.
Ostavite komentar