ATP

Pao je i Tabilo: Dušan Lajović se plasirao u četvrtfinale turnira u Buenos Ajresu

14.02.2024 21:33
Srpski teniser, Dušan Lajović Guliver/AP Photo/Radivoje Pavicic
Srpski teniser, Dušan Lajović

Srpski teniser, Dušan Lajović se plasirao u četvrtfinale ATP turnira u Buenos Ajresu. On je u osmini finala slavio protiv Čileanca, Alehandra Tabila 2:1 (6:4, 1:6, 6:1) nakon 96 minuta igre.

Najneizvesnije je bilo u prvom setu, mada je i tu Lajović napravio rani brejk koji je uspeo da održi do samog kraja i povede sa 1:0. U drugom setu je viđen ogroman pad u igri srpskog tenisera. Tabilo je sa dva brejka veoma lako stigao do izjednačenje i ušlo se u odlučujući set.

Upravo tada je Lajović dodao gas i uzvratio na isti način. Već u drugom gemu trećeg seta je oduzeo servis protivniku, a isto je učinio u šestom gemu. Nakon toga je Srbin servirao za pobedu, što je lako rešio u svoju korist i obezbedio plasman u četvrtfinale.

U narednoj rundi ATP turnira serije 250 koji se održava u prestonici Argentine, Lajović će igrati protiv pobednika iz duela dva domaća tenisera - Fakundo Dijaz Akoste i Fransiska Serendula.