Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Beogradu od ekipe Makabija iz Tel Aviva rezultatom 112:87 (30:31, 28:12, 34:16, 20:28) u meču 18. kola Evrolige.
Izvor Frans presa iz Afričke fudbalske konfederacije rekao je da su organizatori takmičenja pustili navijače besplatno na tribine. Slična situacija ponovila se u brojnim mečevima prvog kola takmičenja.
Alkaraz će pre mene u penziju: Đoković dobro raspoložen pred četvrtfinale Australijan Opena
komentari (0)
Izvor: Tanjug
22.01.202410:59
Tanjug/AP Photo/Andy WongKarlos Alkaraz
Najbolji teniser sveta, Novak Đoković izjavio je u Melburnu da ima mnogo bolji odnos sa mlađim igračima nego sa Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom.
Đoković se na konferenciji za medije osvrnuo na nedavnu izjavu Danila Medvedeva, koji se prisetio događaja iz 2017. godine kada su njih dvojica zajedno iz Monte Karla stigli su Niš, gde su Srbija i Rusija igrale u Dejvis kupu.
"Zahvaljujem se Danilu na lepim rečima. Prijatno me je iznenadio. On jeste tu priču već ispričao, ali jako cenim način na koji ju je ispričao. Hvala mu što je tako preneo ljudima. Ja takođe imam najlepše mišljenje o njemu kao osobi, kolegi, ali i kao jednom od mojih najvećih rivala u poslednjih pet godina. Znam da je momak sa pravim vrednostima. U pravu je kada kaže da velika većina igrača sa njim ima dobar odnos. Ja vidim to u svlačionici, njegov tim i on trude se da imaju dobru komunikaciju sa svima", rekao je Đoković na konferenciji za srpske medije, a prenosi Tanjug.
On je ponovio da su njegovi najveći rivali Rodžer Federer i Rafael Nadal, ali je i naglasio da je sa Špancem imao mnogo veće rivalstvo nego sa Švajcarcem.
Tanjug/AP Photo/Andy Wong
najbolji teniser sveta Novak Đoković
"Ne kajem se što nisam završio karijeru sa Federerom, ili da uradim to sa Nadalom. Oni jesu moji najveći rivali koje sam ikada imao. Pogotovo Nadal, to sam već rekao i to se nikada neće promeniti. Ta količina energije utrošena na naše rivalstvo svih ovih godina i to koliko smo puta igrali jedan protiv drugog... Nemoguće je da bilo šta drugo to nadvlada", naveo je najbolji teniser sveta i dodao:
"Nemoguće je da odigram 60 mečeva sa Karlosom Alkarazom. To neće biti moguće, jer on će pre mene završiti karijeru. Šalim se, uživam u rivalstvima sa svim tim momcima i imamo jako lep odnos. Alkaraz, Medvedev, Siner, svi koji su tu u vrhu, Zverev, Cicipas... Lepo se slažem sa svima. Ako bih poredio odnos koji sam imao sa Federerom i Nadalom, sa odnosom sada sa mlađim kolegama, ovo je mnogo bolje. Lepši je odnos, uživam u tome. Otvoreniji je odnos, komunikativniji su. Ne znam, lepše se slažem s njima", zaključio je Đoković.
Đoković u noći između ponedeljka i utorka oko 04.30 časova igra četvrtfinalni meč australijan Opena protiv Amerikanca Tejlora Frica.
Najbolji teniseri sveta u Melburnu se bore za titulu na prvom Grend slemu u sezoni, ovog ponedeljka je na startovala druga nedelja Australijan Opena, a Novak Đoković je dočekuje kao prvi teniser sveta, a to je njegov 409. put u karijeri da sedmicu započinje kao lider.
Španski teniser Rafael Nadal, osvajač rekordnih 14 titula na Rolan Garosu, oprostio se danas od navijača u Parizu na emotivnoj svečanosti na terenu "Filip Šatrije".
Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Beogradu od ekipe Makabija iz Tel Aviva rezultatom 112:87 (30:31, 28:12, 34:16, 20:28) u meču 18. kola Evrolige.
Još jedna dominantna partija Nikole Jokića ostavila je snažan utisak i na njegove saigrače, a među onima koji su najglasnije reagovali bio je Pejton Votson. Mladi krilni igrač Denvera poručio je da je umoran od toga što se Jokićeve večeri sve češće doživljavaju kao nešto uobičajeno, uprkos činjenici da se pred očima publike dešava istorija.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Novak Đoković porazio je Karlosa Alkaraza u četvrtfinalu Australijan opena rezultatom 4:6, 6:4, 6:3, 6:4 nakon tri i po sata mukotrpne borbe gde su oba tenisera pokazala izvanredan nivo igre.
Ovim trijumfom "drugi reket" sveta treći put u karijeri je obezbedio plasman među četiri najbolja učesnika na prvom Grend slemu u sezoni, a rival u borbi za finale će mu biti pobednik susreta Novak Đoković - Kralos Alkaraz koji počinje u 11.00 časova.
Novak Đoković na Austrlijan openu juri svoju 25. grend slem titulu u karijeri, a prva ozbiljna prepreka na tom putu stiže već u četvrtfinalu, gde se susreće sa Špancem Karlosom Alkarazom.
Grčki teniser Stefanos Cicipas odlučio je da napravi značajnu promenu u nastavku karijere i odustane od dugogodišnje saradnje sa proizvođačem reketa koji je koristio tokom najvećih uspeha.
Ostavite komentar