
pre 9 minuta 18: 44
Postekoglu o teškom startu na klupi Notingema: Ako mi date vremena, i ova priča će se završiti trofejem
Angelos Postekoglu nema dobar start mandata na klupi Notingem Foresta...
Najbolji svetski teniser, Novak Đoković započeće u ponedeljak, 22. januara 409. nedelju kao najbolji teniser sveta, a pre toga ga, u noći između subote i nedelje, očekuje meč osmine finala Australijan Opena protiv Francuza Adrijana Manarina.
Organizatori prvog Grend slemna u sezoni su objavili satnicu i najtrofejniji teniser sveta će na teren izaći u četiri sata posle ponoći po srednjeevropskom vremenu, odnosno u 13.30 po lokalnom.
Prema najavljenoj prognozi vremena, u Melburnu bi tokom odigravanja utakmice trebalo da bude oko 20 stepeni, što su idealni uslovi za igru, a ukoliko bude padala kiša neće doći do odlaganja meča, budući da se on igra na "Rod Lejver areni" koja ima pokretni krov.
Pobednik meča između Đokovića i Manarina igraće u četvrtfinalu sa pobednikom duela između Stefanosa Cicipasa i Tejlora Frica, čiji će meč početi u isto vreme, ali će se igrati na "Džon Kain areni".
Drugi srpski predstavnik u osmini finala Australijan Opena, Miomir Kecmanović svoj meč protiv drugog tenisera sveta, Karlosa Alkaraza u noći između nedelje i ponedeljka, ali tačan termin još nije objavljen.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
Izvršni direktor Bayer Leverkusena Fernando Carro pozvao je na uvođenje međunarodnog limita plata za fudbalere, upozoravajući da finansijska dominacija engleske Premijer lige može da ugrozi Ligu šampiona.
24.01.2025 06: 03
Budite sa nama i pratite dešavanja na "Rod Lejver areni".
21.01.2025 18: 04
Novak Đoković porazio je Karlosa Alkaraza u četvrtfinalu Australijan opena rezultatom 4:6, 6:4, 6:3, 6:4 nakon tri i po sata mukotrpne borbe gde su oba tenisera pokazala izvanredan nivo igre.
21.01.2025 14: 57
Novak Đoković i Karlos Alkaraz sastali su se već u četvrtfinalu Australijan Opena. Srpski teniser pobedio 3:1.
21.01.2025 09: 43
Ovim trijumfom "drugi reket" sveta treći put u karijeri je obezbedio plasman među četiri najbolja učesnika na prvom Grend slemu u sezoni, a rival u borbi za finale će mu biti pobednik susreta Novak Đoković - Kralos Alkaraz koji počinje u 11.00 časova.
YouTube
pre 21h
YouTube
pre 21h
YouTube
pre 22h
YouTube
pre 1d
pre 3 sata 15: 25
Iako zauzima visoko treće mesto na ATP listi, Zverev ne beleži rezultate koji bi to u potpunosti opravdali. Sam priznaje da mu je 2025. godina bila izuzetno zahtevna.
pre 4 sata 14: 38
Naredni turnir na kojem bi Đoković trebalo da nastupi je u Atini, zakazan za period od 2. do 8. novembra.
pre 7 sati 11: 10
Srpska teniserka završila s borbom za trofej vredan 250 WTA bodova.
pre 10 sati 08: 00
Italijan ima najbolji skor sa najuspešnijim teniserom sveta svih vremena, u konkurenciji onih što su najmanje deset puta ukrštali rekete sa Srbinom.
Ostavite komentar