pre 2 minuta 23: 52
(UŽIVO/VIDEO) Istorijska "linija" Nikole Jokića na kraju treće
Denver je u potrazi za pravom formom pred početak plej-ofa, dok Portland traži veliki skalp i injekciju samopouzdanja pred verovatne plejin susrete.
Tanjug/(AP Photo/Asanka Brendon Ratnayake)
Noval Đoković plasirao se danas u treće kolo Australijan opena, pošto je u drugom kolu savladao domaćeg tenisera Alekseja Popirina 6:3, 4:6, 7:6 (7:4), 6:3. Najbolji teniser sveta bio je zadovoljan plasmanom u treće kolo Australijan opena i dodao da se nada da će biti u sve boljoj formi kako turnir u Melburnu bude odmicao.
"Bio je bolji u drugom i trećem setu, momentum se promenio u taj-brejku i to su neverovatne stvari koje donosi tenis. Ubacio sam neku loptu više od njega. Servirao je sjajno, taktički se odlično spremio, zaslužuje aplauz. Sa nekim intezitetom u fazama jesam igrao na visokom nivou, iskoristio sam igrački plan i zadovoljan sam prolaskom u treće kolo", rekao je Đoković po završetku meča i ostvarene 77. pobede na Rod Lejver Areni.
Đoković je deset puta u karijeri osvojio Australijan open.
"Za mene je jako važno da idem što je dalje moguće, da izvučem najbolju formu. U prvim kolima je najteže, tu su teniseri koji nemaju šta da izgube, igraju svoje najvažnije mečeve. To su dobri teniseri, uvek nekako nađem način da dobijem meč u četiri seta. Nadam se da će mi forma biti sve bolja kako turnir bude odmicao".
Đoković je osvrnuo i na atmosferu na tribinama. Pojedini navijači su dobacivali srpskom teniseru tokom meča.
"Tolerisao sam tokom meča, ali posle jednog poena sam mu rekao da siđe i kaže mi to u lice. Nije imao hrabrosti da siđe i kaže mi, ako si žestok siđi i kaže mi. Ostalo mu je samo da se izvini. NIsam baš čovek za takve momente, bio sam "ravan" drugi i deo trećeg seta. Posle sam dobio intezitet koji sam želeo.
Neću da sedim i da kažem "sve je ok". Nije sve dobro. Prihvatam nešto što jeste, neću da tolerišem kada neko pređe liniju. Ljudi popiju nekoliko pića, to verovatno utiče kako se ponašaju. Žele da se zabave, nisam nikada pitao da neko izađe sa stadiona. On je platio kartu, može da priča šta hoče i da radi šta hoće. Ali kada je bilo ovako, ako ima nešto da mi kaže, neka siđe i neka mi kaže."
Osvrnuo se i na kvalitete narednog rivala - Tomasa Ečeverija, argentinskog tenisera koji zauzima 32. mesto ATP liste.
"Nisam video kako je igrao, ali je dobio dva meča protiv Monfisa i Marija. Rezultati su impresivni, igra verovatno tenis života na betonu. Na terenu će biti težak protivnik, obojica želimo da pobedimo. Njegov nivo na betonu je drastično napredovao, moram da budem spreman za to."
Najbolji teniser sveta je na kraju govorio i o svom zdravstvenom stanju.
"Definitivno nije najbolje moguće u ovom trenutku. Imao sam toliko sličnih situacija u svojoj karijeri, nosim se sa tim", zaključio je Đoković.
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
Vrednost NBA klubova snažno je porasla u poslednjih desetak godina, a prosečna vrednost franšize danas prelazi pet milijardi dolara.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
05.02.2026 21: 19
Organizatori ovog Mastersa su objavili njegovu fotografiju na zvaničnom posteru.
02.02.2026 12: 00
S godinama telo usporava, te je Đoković u prošloj sezoni igrao "samo" polufinala na sva četiri GS i to je odličan učinak u životnoj trideset devetoj. Već sad je jasno da je nova sezona bolja od prethodne.
01.02.2026 14: 46
Srpski teniser pretrpeo je 2:6, 6:2, 6:3, 7:5 poraz od Karlosa Alkaraza u finalu Australijan opena.
01.02.2026 13: 35
Karlos Alkaraz savladao je Novaka Đokovića u finalu Australijan opena i time postao najmlađi osvajač sva četiri grend slem turnira u istoriji "belog sporta".
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 4h
pre 1 sat 22: 38
Čeh je slavio 2:1 (6:3, 5:7, 6:4) za dva sata i 20 minuta igre.
pre 10 sati 13: 20
Čuveni Grend slem uvodi mogućnost traženja provere odluka glavnog i linijskih sudija, pdnosno ponašanja rivala, od strane učesnika turnira.
pre 12 sati 11: 41
Najbolji teniser sveta svih vremena uskoro neće biti više tamo gde se nalazio pre tekućeg Mastersa u SAD.
21.03.2026 22: 05
Drugi teniser sveta, Janik Siner, plasirao se u treće kolo ATP Masters turnira u Majamiju nakon što je sa 2:0 u setovima pobedio Damira Džumhura iz Bosne i Hercegovine. Meč je trajao sat i 12 minuta, a Siner je do pobede došao rutinski rezultatom 6:3, 6:3.
Ostavite komentar