pre 44 sekunde 15: 43
Oni su najprecenjeniji igrači u ligi: Nekoliko imena koja će vas iznenaditi
Rezultati anonimne ankete otkrivaju ko u NBA ligi uživa reputaciju koja možda nadmašuje stvarni uticaj na terenu.
Tanjug/AP Photo/Trevor Collens
Teniska reprezentacija Srbije odmeriće snage protiv selekcije Australije u četvrtfinalu Junajted kupa koji se održava u Pertu i Sidneju kao uvertita za Australijan Open.
Prema programu takmičenja prvi će na teren izaći Novak Đoković koji od 10.00 časova igra meč protiv Aleksa de Munira, a nakon susreta njih dvojica planiran je duel Olge Danilović i Ajla Tomljanović.
Miks dubl bi, prema najavama iz Perta, trebalo, od 13.00 časova da odigraju Novak Đoković i Olga Danilovič protv Storma Hantera i Metjua Ebdena.
Ono što navijače Srbije može da zabrine je povreda zgloba koja je mučila Novaka Đokvića u duelu protiv Jiržija Lehečke, ali je najbolji teniser sveta posle tog meča naglasio da veruje kao će biti spreman.
"Nadam se da se situacija neće pogoršati. Osetio sam bol na zagrevanju pre meča i tražio sam pomoć pre, tokom i posle meča. Nije mi prvi put da se suočavam sa nečim ovakvim u svojoj sportskoj karijeri. Ovakve stvari se dešavaju na ovako visokom nivou profesionalnog tenisa i profesionalnog sporta. Znao sam da se snađem i da dobro završim meč. Verujem da mogu dobro da se oporavim i da budem spreman za naredni duel", rekao je Đoković, prenosi australijski sajt Najn.
Nacionani tim koji trijumfuje u ovom meču obezbediće prolaz među četiri najbolje ekipe, a to je već pošlo za rukom reprezentaciji Poljske koja je trijumfovala nad selekcijom Kine.
Polufinalni mečevi na Junajted kupu igraju se 6. januara, dok je dan kasnije meč koji će odlučiti o pobedniku, a ova tri duela će biti odigrana u Sidneju, za razliku od onih dosadašnjih čiji je domaćin bio Pert.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
Za razliku od tradicionalnog kockanja, opklade su dostupne u svega nekoliko klikova.
02.01.2024 08: 10
Polovičan ulinak srpske teniske reprezentacije u današnjem meču na takmičenju u Pertu.
31.12.2023 18: 45
Novak Đoković i Olga Danilović su bili presrećni nakon pobede u miks dublu protiv Kine i oboje su izjavili kako već duže vreme žele da igraju zajedno.
31.12.2023 16: 56
Olga Danilović i Novak Đoković su pobedili Kinve Dženg i Džindžen Žanga 2:1 (6:4, 1:6, 10:6) i tako doneli prvi trijumf Srbiji na Junajted kupu.
31.12.2023 14: 42
Olga Danilović je poražena na Junajted Kupu od Kinven Dženg 2:0 (6:4, 6:2). Kina je tako izjednačila protiv Srbije na 1:1, a pobednika će odlučiti miks dubl.
YouTube
pre 16h
YouTube
pre 18h
YouTube
pre 18h
pre 1 sat 14: 10
Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur uspešno je započeo nastup na mastersu u Rimu, pošto je u prvom kolu savladao iskusnog Francuza Adrijana Manarina sa 2:0, po setovima 6:4, 6:0.
pre 8 sati 07: 37
Srpski teniser trenutno boravi u Italiji gde se čeka prvi meč na Mastersu u Rimu.
pre 17 sati 22: 20
Čeh Dalibor Svrčina igraće protiv srpskog tenisera Miomira Kecmanovića u prvom kolu Mastersa u Rimu, saopštili su večeras organizatori posle završetka kvalifikacija.
pre 18 sati 21: 12
Nakon duge pauze, srpski teniser je nepoznanica za sve rivale.
Ostavite komentar