pre 4 minuta 17: 57
Žarko Paspalj novi sportski direktor Partizana, Ocokoljić vodi tim protiv Bajerna
Upravni odbor košarkaškog kluba doneo očekivane odluke.
Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill, File
Španski teniser Rafael Nadal izjavio je danas da se nada da će imati priliku da ponovo uživa na terenu i dodao da ima manja očekivanja uoči povratka takmičenjima posle skoro godinu dana pauze zbog povrede.
Nadal je pre nekoliko dana objavio da će početkom naredne godine igrati na turniru u Brizbejnu. Španski teniser je poslednji put igrao u januaru ove godine na Australijan openu, pošto se povredio tokom meča drugog kola prvog grend slem turnira sezone protiv Mekenzija Mekdonalda.
Nadal je u junu podvrgnut operaciji mišića kuka. On se danas obratio na društvenim mrežama, a u video snimku je objavio da se nada da će opet na terenu "osetiti te živce".
"Plašio sam se da saopštavam stvari, jer na kraju godine u kojoj se nisam takmičio i posle operacije kuka ono što me najviše brine nije kuk, već sve ostalo. Verujem da sam pripremljen i nadam se da će stvari dobro da se odvijaju i da ću imati priliku da ponovo uživam na terenu", izjavio je Nadal.
On je istakao da se nada da će ponovo osetiti sve te emocije, koje tenis donosi. "Nadam se da ću imati sposobnost da ne zahtevam od sebe ono što sam zahtevao tokom čitave svoje karijere. Verujem da sam u drugačijem trenutku, u drugačijoj situaciji i na neistraženom terenu. Trenutno se nadam da ću moći da ne tražim maksimum, da prihvatim da će stvari biti vrlo teške na početku i da sebi dam potrebno vreme i oprostim sebi ako stvari krenu naopako na početku, što je vrlo velika mogućnost", dodao je Nadal.
Turnir u Brizbejnu biće odigran od 31. decembra ove do sedmog januara naredne godine.
"Svestan sam da možda postoji ne tako daleka budućnost u kojoj se stvari mogu promeniti, i pokušaću da zadržim svoj entuzijazam, svoj radni duh i verujem da će moje telo moći da odgovori izazovima", zaključio je Nadal.
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
26.05.2025 10: 05
"Bilo mi je veoma teško da ostanem motivisan nakon što se Rafa povukao. Iskreno, nisam mislio da će me to toliko pogoditi"
25.05.2025 19: 45
Španski teniser Rafael Nadal, osvajač rekordnih 14 titula na Rolan Garosu, oprostio se danas od navijača u Parizu na emotivnoj svečanosti na terenu "Filip Šatrije".
19.10.2024 20: 37
Novak Đoković je na kraju meča uputio molbu Rafaelu Nadalu, da povuče odluku o penzionisanju i ostane na teniskom terenu.
19.10.2024 20: 23
Bio je ovo 61. meč između Novaka Đokovića i Rafaela Nadala, a srpski teniser i najbolji ikada se oprostio od Španca sa skorom od 32:29. U istoriji će ostati zapisano da je imao tri pobede više od osvajača 22 Grend slema.
pre 6 sati 11: 20
Penzionisani čileanski teniser svedoči ljubavi svojih zemljaka prema Srbinu, dok on misli nešto drugačije.
pre 18 sati 23: 30
Endi Marej nekadašnji prvi reket sveta i bivši trener Novaka Đokovića, prisetio se u emisji "The Tennis Podcast" saradnje sa svojim velikim prijateljem iz igračkih dana, podsetimo Endi je Novaku bio trener a ta saradnja je trajala šest meseci.
pre 19 sati 22: 41
Srpska teniserka ima samo reči hvale na račun najboljeg igrača svih vremena.
01.12.2025 12: 48
Paniki je dodao i da je Rune "srednja linija" između Đokovića, Sinera i Alkaraza, igrač sa izuzetnim talentom i fizičkom snagom, i da je sada cilj da se taj potencijal maksimalno iskoristi.
Ostavite komentar