ATP

Medvedev prvi finalista turnira u Beču: Rus na korak od 21. ATP titule

28.10.2023 16:13
Medvedev prvi finalista turnira u Beču: Rus na korak od 21. ATP titule Guliver

Danil Medvedev prvi je finalista teniskog turnira u Beču, pošto je u današnjem polufinalu savladao Stefanosa Cicipasa u dva seta borbe u trajanju od 104 minuta - 6:4, 7:6 (6).

Rus brani titulu na takmičenju serije 500, ovo mu je bila čak 64. pobeda od početka 2023. godine što ga čini najuspešnijim singl igračem ove sezone u tom segmentu, a prvi deo bitke za finale dobio je brejkom u sedmom gemu.

Grk je prvi imao šansu da oduzme protivniku gem na njegov servis, ali nije iskoristio dve lopte za to, pa je stigla surova kazna sa druge strane mreže u austrijskoj prestonici.

U drugom delu duela obojica su sjajno servirala, ali i imala šanse za brejk, pa je ishod morao biti rešen doigravanjem. I taj-brejk je bio izjednačen, ali je Rus ipak uzeo dovoljno poena više (8:6) da napadne svoj 21. ATP trofej u karijeri.

Medvedev sada čeka s(p)retnijeg iz duela svog zemljaka Andreja Rubljova i Italijana Janika Sinera.