Španija pred eliminacijom u Dejvis kupu | Arena Sport
srb
najnovije
ATP

Šok za Španiju u Dejvis kupu: Česi dobili oba meča, "crvena furija" pred eliminacijom

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

13.09.2023 22:38
Šok za Španiju u Dejvis kupu: Česi dobili oba meča, "crvena furija" pred eliminacijom Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Teniseri Češke napravili su iznenađenje u Dejvis kupu, gde su u prvom kolu grupne faze nadigrali favorizovanu Španiju - 2:0.

Česi su na taj način doveli "crvenu furiju" na prag eliminacije, pošto je Srbija prethodno slavila protiv Južne Koreje, a ako Novak Đoković i družina budu bolji od izabranika Davida Ferere u narednom kolu, Španija bi mogla da ispadne iz daljeg toka takmičenja.

 

 

Ispostavilo se da je odstustvo Karlosa Alkaraza ostavilo traga u taboru Španije. Tomas Mahač je uspeo da savlada Bernabea Zapatu Miraljesa sa 2:0 u setovima (6:4, 6:4), da bi zatim izgubio i Aleksandar Davidovič Fokina. Od njega je bio bolji Jiri Lehečka sa 7:6, 7:5.

Situacija je sledeća... Ako Srbija, pojačana Novakom Đokovićem, koji je danas sleteo u Valensiju, bude bolja od Španije u petak, a Češka opravda ulogu favorita protiv Južne Koreje, "crvena furija" završava takmičenje. Što bi bez sumnje, predstavilo veliko iznenađenje, iako mladi Alkaraz nije u konkurenciji za mečeve repezentacije.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Zašto investitori kupuju mreže fudbalskih klubova i šta to znači za sam sport

Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.