Dejan Milosavljev junak sedmerci pobeda Fukse plasman fajnal-for Liga šampiona rukomet | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz rukometa

Milosavljev junak penal serije, Fukse na fajnal-foru EHF Lige šampiona

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

06.05.2026 20:48
Dejan Milosavljev Credit: O.Behrendt / imago sportfotodienst / Profimedia
Dejan Milosavljev

Dejan Milosavljev je sa dva zaustavljena udarca u penal seriji bio junak Fuksea iz Berlina i trećeg plasmana na fajnal-for rukometne EHF Lige šampiona. Sjajni srpski golman je posle dramatične završnice, uspeo da omete Desku, pa odbrani udarac Eldara sa sedam metara, da bi Matijas Gidsel stavio tačku.

Imao je Fukse, za koji je Mijajlo Marsenić postigao dva gola, čak sedam golova prednosti u jedom momentu, ali je meč ušao u egal završnicu, gde su Berlinci branili gol viška. Matijasu Gidselu (11 golova) je ispala lopta i Vesprem je imao napad za prolaz.

Onda smo videli retko viđenu dramu u poslednjem napadu. Ivan Martinović je na pet sekundi pre kraja postigao gol za 31:31, ali su sudije gledale snimak, uočile faul pre udarca i dosudile samo faul. Blok Fuksea je bio na mestu, meč je završen 31:30 u korist nemačkog tima, pa se učesnik fajnal-fora rešavao sedmercima, jer je Vesprem za gol bio bolji u prvom susretu.

Na golu Fuksea iz Berlina bio je srpski as Dejan Milosavljev. I Banda je bio uspešniji od Deske (prečka). Lihtlen je pogodio, baš kao i Eleson. Hefer je bio siguran za Fukse, da bi Milosvaljev zaustavio Eldara. Korales je odbranio Teigumu, da bi Hešam matirao Milosavljeva. Grendal je pogodio mrežu Vesprema, Ali Zen je pogodio za izjednačenje, da bi Matijas Gidsel bio uspešan za pobedu Fuksea.

Gidesl je upisao 11, Frajhofer osam, Anderson šest golova za Fukse, dok su u timu Vesprema najefikasniji bili Hešam sa osam, te Deska sa sedam, Lene sa šest golova. Dragan Pešmalbek je postigao jedan gol, Stefan Dodić je ostao bez pogotka.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar