Vesti iz rukometa

Rukometaši Vojvodine i Dinama iz Pančeva boriće se za trofej Kupa Srbije

07.05.2023 20:39
Rukometaši Vojvodine i Dinama iz Pančeva boriće se za trofej Kupa Srbije TV Arena sport/ Screenshot

Rukometaši Vojvodine i Pančeva boriće se za trofej Kupa Srbije "prof. dr. Branislav Pokrajac". Aktuelni prvaci iz Novog Sada opravdali su ulogu favorita na gostovanju Radničkom u Kragujevcu 31:19 (14:7), dok su rukometaši Dinama u Pančevu nadigrali beogradski Partizan 32:26. U finalu se igraju dve utakmice, termini će biti naknadno određeni.

Rukometaši Vojvodine će šestu sezonu uzastopno igrati u finalu, dobili su tri uzastopna (2019, 2020, 2021), a 2018. su bili poraženi od Železničara, prošle od Metaloplastike. U Kragujevcu su dominirali od prvog do poslednjeg minuta. Aziz, Marko Vasić i Bukovski su postigli po pet golova za Vojvodinu, dok je najefikasniji kod Radničkog bio je Dušan Kasalović sa četiri pogotka.

Dinamo iz Pančeva je do trećeg finala Kupa Srbije stigao boljom igrom protiv crno-belih u toku celog meča. Na 12 minuta pre kraja bilo je 24:23, usledila je serija od 3:0 domaćina i prednost je bila sačuvala do kraja. Uroš Pavlović i Stefan Sunajko postigli su po 10 golova za Dinamo, a kod Partizana Uroš Kojadinović bio je najefikasniji kod Partizana sa osam pogodaka.