pre 1 sat 23: 06
Miroljubivo u baskijskom derbiju: Bilbao i Sosijedad podelili bodove
Tim iz San Sebastijana je bio bliži trijumfu na San Mamesu, ali domaćini stigli do izjednačenja u poslednjim minutama meča - 1:1.
Tanjug/Tamas Vasvari/MTI via AP
Kakva završnica i kakav šok u Mađarskoj! Rukometaši Magdeburga dva puta su se vraćali iz minusa, a onda golom Kristjansona tri sekunde pre kraja pobedili su Vesprem 28:27 (13:13) i plasirali su se na fajnal-for EHF Lige šampiona.
Vesprem je na početku utakmice imao pet golova prednosti, pa je Magdeburg uspeo na poluvreme da ode sa egalom. U nastavku je mađarski tim imao do 10 minuta pre kraja četiri gola prednosti (26:22), da bi Nemci serijom od 5:0 na krilima Klara čak i poveli na dva i po minuta pre kraja (26:27).
Uspeo je Vesprem da izjednači, pa da se odbrani i na 75 sekundi pre kraja imao je napad. Golman Ernandez je odranio udarac Cindrića, pa je Magdeburg imao posle tajm auta 15 sekundi za pobedu i plasman na fajnal-for. Torgir Kristjanson je probio defanzivni blok i pogodio za pobedu i fajnal-for tri sekunde pre kraja.
Klar je sa sedam golova bio najefikasnijnmi u timu Magdeburga, Kristjanson i Saugstrup su postogli po pet, Mertens 4, Lagergren i Magnuson po tri. U ekipi Vesprema Fabregas je postigao sedam, Remili i Kosorotov po šest, Dragan Pešmalbek bez gola.
Seged našeg Lazara Kukuća bio je pred kraj meča na pragu senzacije u Barseloni i nadoknađivanju tri gola minusa iz prvog meča. Sjajni Frimel (strelac 10 golova) i Mario Šoštarić (8 golova) donosili su prendost od 28:26 i 29:27 u poslednjia tri minuta, ali Katalonci preko Makuca uspeli da izjednače i obezbede plasman na fajnal-for.
EFH Liga šampiona, Plej-of
SREDA
(27:28) Sporting - Nant 30:32
(29:37) Alborg - Fukse 36:40
ČETVRTAK
(26:26) Vesprem - Magdeburg 27:28 (13:13)
(27:24) Barselona - Seged 29:30 (16:14)
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
08.06.2024 16: 46
Rukometaši Olborga su savladali aktuelnog šampiona Magdeburg 28:26 (11:11) u neizvesnoj završnici i obezbedili plasman u finale EHF Lige šampiona.
17.06.2023 17: 28
Preokreti, golovi i promašaji u poslednjim trenucima, golmanske odbrane, spektakularna brzina na obe strane, isključenja, pa i povrede igrača...
30.03.2023 20: 43
Ekipa Momira Ilića bez većih problema savladala je Seged u derbiju Mađarske i zakazala meč sa poljskim Kjelceom.
15.06.2025 16: 37
Rukometaši Nanta uspeli su da izvuku pozitivu iz fajnal-for završnice EHF Lige šampiona.
pre 4 sata 19: 37
Domaćini Evropskog prvenstva pobedili Nemačku sa 34:27.
pre 7 sati 17: 00
Island bio previše nervozan u borbi za treće mesto 33:34 (14:17).
pre 14 sati 10: 10
Danska je apsolutno dominantna u međusobnim susretima. Slavila je u poslednjih sedam utakmica protiv Nemačke u svim takmičenjima, uključujući i pobedu 31:26 u glavnoj rundi ovog prvenstva.
31.01.2026 16: 12
Rukometni stručnjak Raul Gonzales je kao igrač uspeo da u Atlanti 1996. na Olimpijskim igrama osvoji bronzu sa Španijom. Kao trener, iako je već sakupio pregršt trofeja, između ostalog u Ligu šampiona sa Vardarom 2017, još nije učestvovao na najvećoj smotri svetskog sporta.
Ostavite komentar