Najbolji rukometaši Hrvatske bili su u vrlo teškoj situaciji pre duela sa Islandom, ali posle biti ili ne biti pobede u drugom kolu druge runde Svetskog prvenstva u svojoj zemlji, Danskoj i Norveškoj imaju još čemu da se nadaju kada je u pitanju plasman u četvrtfinale - 32:26 (20:12).
Em su savladali lidera, em su to učinili po idealnom scenariju - s najmanje četiri gola razlike, pa su sada bodovno izjednačeni s pomenutom ostrvskom selekcijom i Egiptom, pošto ih svi imaju šest uoči poslednjeg kruga ovog dela SP.
Pojačan oporavljenim kapitenom Domagojem Duvnjakom, tim bivše jugoslovenske republike prvi je izvadio loptu iz mreže, ali je posle brzinskog izjednačenja jasno stavio protivniku do znanja šta mu se sprema u krcatoj dvorani.
Martinović, Karačić, Maraš, Srna... "urnisali" su odbranu Islanđana, ali odličnom taktikom i spartanskom borbom, na sve načine, sprečavali tuđe šutere da rašire krila i polete na drugoj strani terena. Osam golova zalihe na poluvremenu bili su početak surovog kraja Islanđana u ovih 60 minuta.
Ni posle povratka sa pauze ništa se nije promenilo u odnosu snaga. Kuzmanović je nastavio da briljira između stativa, hrvatski defanzivci da "love" i "krote" rivalske šutere, a Šoštarić i ostali da pogocima ubijaju svaku pomisao u preokret.
Do preko potrebnog trijumfa, u susret raspletu 26. januara, na kraju mečeva Egipat - Zelenortska Ostrva, Hrvatska - Slovenija i Island - Argentina. Realno, "faraoni" su u najidealnijoj situaciji, gotovo spokojni protiv autsajdera.
Svetsko prvenstvo za rukometaške, druga faza - 2. kolo
PETAK
Grupa 3
Španija - Portugal 29:35
Švedska - Brazil 24:27
Čile - Norveška 22:39
Grupa 4
Argentina - Zelenortska Ostrva 30:26
Egipat - Slovenija 26:25
Hrvatska - Island 32:26
Ostavite komentar