pre 3 sata 23: 15
Sele se iz Istanbula: Anadolu Efes dočekuju Bajern u Antaliji
To je meč 11. kola Evrolige, a ovim potezom klub hoće da se popularizuje i u drugim delovima Turske.
MN Press
Nekadašnji golman reprezentacije i selektor Srbije Dejan Perić biće primljen u "Kuću slavnih" Evropske rukometne federacije (EHF), saopšteno je danas iz EHF.
Svečana ceremonija prijema je zakazana za 14. decembar u Beču.
U saopštenju se navodi da će ukupno sedam nekadašnjih rukometašica i 14 bivših rukometaša biti nagrađeni za izuzetan doprinos ovom sportu, kao i za dostignuća na terenu i van njega.
Perić (54) je u karijeri branio za Crvenu zvezdu, Atletiko Madrid, Teukro, Celje, Baselonu i Vesprem, a nastupao je za reprezentaciju Jugoslavije, SCG i Srbije. On je bio selektor Srbije od 2014. do 2016. godine.
"Koristim priliku da se zahvalim Evropskoj rukometnoj federaciji na velikom priznanju i prijemu u 'Kuću slavnih'. Ovom prilikom želim da izrazim veliko poštovanje za sve trenere i saigrače sa kojima sam radio i sarađivao kroz godine. Posebnu zahvalnost dugujem svojim roditeljima i porodici na neizmernoj podršci i svemu što su učinili da budem bolji čovek i sportista", izjavio je Perić, prenosi zvanični sajt RSS.
Perić je trenutno trener golmana u rukometnom klubu Fukse iz Berlina.
U "Kuću slavnih" EHF biće primljeni: Andreas Til, Mats Olson, Dejan Perić, Luminica Hutupan-Dinu, Đeršo Ivančik, Nikola Karabatić, Mikel Hansen, Karmen Amarei, Anja Andersen, Ljubomir Vranješ, Andi Šmid, Mia Hermanson-Hogdal, Stine Oftedal Damke, Folker Zerbe, Štafan Olson, Indira Kastratović, Marta Mangue, Luk Abalo, Ivan Čupić, Igor Vori i Viran Moros.
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
30.03.2025 18: 14
Revanš utakmica četvrtfinala Evropskog kupa između Partizana i AEKA trebala je da krene u 18.00 časova, ali zbog nereda na tribinama gostujući igrači odbijaju da se vrate na teren, te je početak utakmice upitan.
30.03.2025 11: 18
Zaostatak od pet golova iz prvog meča četvrtfinala EHF Kupa protiv AEK-a u Atini nije nešto što pred punim tribinama "Banjice" ne može da se se nadoknadi, duboko su uvereni svi u redovima Rukometnog kluba Partizan.
29.03.2025 14: 00
RSS SPROVODI EHF MASTER PLAN: IDEJA RAD SA NAJMLAĐIMA ŠIROM SRBIJE
16.02.2025 13: 19
Rukometaši Partizana iznenađujuće su poraženi od grčkog Diomidisa 28:26 (15:15), u prvom meču osmine finala EHF kupa, ali u redovima crno-belih veruju da taj zaostatak nije nedadoknadiv.
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 8h
YouTube
pre 12h
YouTube
pre 1d
pre 13 sati 13: 47
Golman Vjačeslav Saldatenka ponovo je bio siguran među stativama, dok su u napadu najefikasniji bili Vukašin Vorkapić, Milan Milić i Matija Nikolić, svi sa po šest pogodaka.
pre 13 sati 13: 25
Rukometni savez Srbije (RSS) je danas u Beogradu zvanično promovisao Raula Gonzalesa kao novog selektora Srbije.
pre 17 sati 10: 10
Uroš Borzaš, Stefana Dodića i Dragana Pešmalbeka neće biti na raspolaganju. Prvi zbog polomljenog prsta pauziraće najmanje dva meseca, dok su Dodić i Pešmalbek van treninga zbog manjih povreda.
25.10.2025 14: 40
Najbolji rukometaši Sbije okupiće se u ponedeljak, 27. oktobra pred nastupajuću EHF nedelju tokom koje će igrači selektora Raula Gonzalesa odigrati dve prijateljske utakmice protiv Slovenije.
Ostavite komentar