pre 9 minuta 10: 50
Zanimljiv detalj selektora Srbije: Gonzales na tajm-autu pričao na makedonskom, pa srušio Nemačku
Nije bitno na kom jeziku govoriš, bitno je da se pobeđuje.
Evropsko prvenstvo za rukometašice počinje sutra u Mađarskoj, Austriji i Švajcarskoj, a Srbija će prvi meč na kontinentalnom šampionatu odigrati u petak od 20.30 časova u Debrecinu protiv selekcije Crne Gore.
Na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu, koje će trajati do 15. decembra, po prvi put će učestvovati 24 reprezentacije. Rukometašice Srbije igraće u grupi B u Debrecinu protiv selekcija Crne Gore, Rumunije i Češke. Naše rukometašice su na prethodnom EP, koje je održano 2022. godine, osvojila 15. mesto.
U Grupi A (Debrecin) se nalaze Mađarska, Švedska, Severna Makedonija i Turska. U Grupi C (Bazel) igraće Francuska, Španija, Poljska i Portugalija, a u grupi D (Bazel) Danska, Švajcarska, Hrvatska i Farska Ostrva.
U grupi E (Insbruk) biće Norveška, Austrija, Slovenija i Slovačka, dok će se u grupi F (Insbruk) takmičiti Holandija, Nemačka, Island i Ukrajina. P
Plasman u drugu fazu EP izboriće po dve najbolje plasirane selekcije iz svake grupe. Druga faza EP biće odigrana u Debrecinu i Beču. Titulu na kontinentalnom šampionati brani selekcija Norveške, koja je pre dve godine u finalu EP savladala Dansku rezultatom 27:25.
Tom Brady spaja dve, Amerikancima omiljene, razonode: američki fudbal i lekove za mršavljenje.
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
04.03.2025 12: 40
Rukometaši Srbije okupiće se 9. marta u Beogradu. "Orlovi" će 13. marta od 18 časova u Kraljevu dočekati Španiju u trećem kolu Četvrte grupe kvalifikacija za EP 2026, a dve selekcije sastaće se tri dana kasnije u Sijudad Realu.
04.03.2025 10: 57
U dobroj atmosferi Vojvodina dočekuje ekipu iz Portugalije, spremna da se revanšira za prvi meč. Novosađani su u gostima izgubili sa 29:20.
25.02.2025 11: 10
Nemački predstavnik je ozbiljan rival sa velikim iskustvom i kvalitetom – igraju u jednoj od najjačih liga sveta, Bundesligi, ali Vojvodina se ne predaje unapred, iako je prvi meč izgubila u Novom Sadu 29:36.
20.02.2025 21: 35
Premijeru na klupi Vojvodine Matić će imati protiv Obilića 22. februara.
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 12h
pre 9 minuta 10: 50
Nije bitno na kom jeziku govoriš, bitno je da se pobeđuje.
pre 11 sati 23: 07
Pobeda rukometaša Srbije nad Nemačkom u drugom kolu Evropskog prvenstva u Danskoj je istorijska, verovatno najveća u poslednjih 10-15 godina kada je ovaj sport u pitanju, ali ona neće imati nikavu težinu ukoliko "orlovi" u poslednjem kolu ne budu bolji od Austrije.
pre 11 sati 23: 03
Kapiten rukometaša Srbije ističe da veliki trijumf nad Nemačkom, ali i da selekcija ništa nije uradila ako ne pobedi i Austriju.
pre 11 sati 23: 00
Nakon velike pobede reprezentacije Srbija nad Nemačkom (30:27) u drugom kolu A grupe Evropskog prvenstva, svoje viđenje utakmice i onoga što sledi za TV Arenu sport izneo je selektor "orlova" Raul Gonzales.
Ostavite komentar