pre 2 sata 00: 46
Rođendan Nikole Jokića: Dan kada je košarka dobila genija
Na današnji dan rođen je Nikola Jokić, igrač koji je tiho, ali sigurno promenio lice NBA lige i izgradio reputaciju jednog od najboljih igrača moderne ere
RSS
Najbolji rukometaši Srbije započinju u Kraljevu novi ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a prvi rival biće im selekcija Letonije (18.000, TV Arena sport 2), posle čega je na programu duel protiv Italiej u gostima (10. novembar).
"Orlovi" jesu favoriti u današnjem susretu, ne beži od toga ni seletktor Boris Rojević, ali i opominje da njegovi igrači moraju da budu koncentrisani kako bi taj kvalitet pretočili u pobedu.
"Očekujem punu halu i jedan spektakl u kojem ćemo svi da uživamo. Naš cilj se zna, to je plasman na Olimpijske igre u Los Anđelesu i sa ovom utakmicom počinje ta misija. Podmladili smo reprezentaciju, imamo malo većih problema sa povredama, ali nećemo o tome jer momci koji su ovde siguran sam da će adekvatno izneti teret", poručio je pre meča selektor Rojević i dodao:
"Neophodno je da potvrdimo ulogu favorita protiv Letonije, a zatim i da odgovorimo na izazov u Italiji. Nikog ne smemo da potcenimo jer dobro se sećamo utakmice sa Belgijom u Zrenjaninu koja se na kraju završila nerešeno. To je opomena da se protiv svakog protivnika mora pružiti maksimum. Selekcija Letonije je u usponu, puna mladih igrača koji su svakim danom sve bolji. Naš stručnjak Čutura nas odlično poznaje i znam da će se dobro pripremiti. Malo vremena i treninga imamo, ali pokušavamo to da nadoknadimo kroz video analize".
Reprezentativac Srbije Uroš Kojadinović najavio je da njega i njegove saigrače u uvodna dva kola očekuje nešto lakši posao, ali i tvrdi da opuštanja ne sme da bude.
”Biti deo reprezentacije je stvar privilegije. Svima nam je velika čast što smo se okupili u Kraljevu posle pola godine. O selekciji Letonije nemamo puno informacija, ali smatram da ulazimo u taj susret kao apsolutni favoriti. Ne treba da ih potcenimo, ali uz sjajnu podršku publike iz Kraljeva mislim da ćemo odigrati jednu dobru utakmicu. Očekuje nas potom utakmica u Italiji protiv ekipe koja je vrlo interesantna, sve više se ulaže u rukomet i to se videlo u baražu za SP kada su izbacili Crnu Goru i plasirali se na šampionat. Atmosfera je izuzetna, svi smo srećni i uzbuđeni kao i svaki put i jedva čekamo da počne utakmica. Želimo da u ovom olimpijskom ciklusu napravimo iskorak i ponovo budemo na OI posle više od deceniju", rekao je Kojadinović.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
29.10.2024 15: 20
Selektor Srbije na spisku ima 35 rukometaša.
13.05.2024 10: 47
Selektor Boris Rojević kojem je dvomeč protiv Španije bio debitanstki na klupi "olrova" istako je da nema šta da zameri svojim igračima i da je ponosna na njih.
11.05.2024 16: 50
Rukometaši Srbije odlučni su da pred navijačima u novosadskom SPENS-u nadoknade minus od četiri golova razlike iz prvog meča baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo protiv selekcije Španije.
08.05.2024 22: 42
Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Španije u prvom meču baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo, ali nije još sve izgubljeno jer predstoji i revanš u Novom Sadu - 28:32 (14:15).
14.02.2026 11: 45
Utakmica je bila zakazana za danas u 18.00 časova u hali "Strelište".
13.02.2026 15: 21
Selektorka ženske rukometne reprezentacije Srbije Sandra Kolaković saopštila je spisak igračica za kontrolne pripreme, koje će biti održane od 23. do 27. februara u Kovilovu, objavio je danas RSS.
13.02.2026 14: 25
Reprezentativac Danske Matijas Gidsel proglašen je za najboljeg rukometaša sveta u 2025. godini u tradicionalnom izboru Međunarodne rukometne federacije (IHF), saopšteno je danas na zvaničnom sajtu.
10.02.2026 19: 39
Ona je tu poziciju došla umesto Hose Ignasia Pradesa, koji je sporazumno raskinuo ugovor sa savezom nakon Evropskog prvenstva.
Ostavite komentar