pre 1 sat 22: 57
Kasno buđenje Podgoričana: Jermeni poslali Budućnost i Lalatovića u Ligu konferencije
Jermenski prvak remijem 2:2 (2:0) prošao u drugo koklo kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona.
Selektor ženske rukometne reprezentacije Uroš Bregar izjavio je danas da njegov tim mora da uđe maksimalno oprezno u meč protiv Turske u revanšu baraža za plasman na Svetsko prvenstvo, koje će biti održano od 29. novembra do 17. decembra u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj.
Srbija je u prvom meču u Giresunu slavila 33:24, a revanš duel je na programu sutra od 18 sati na Banjici.
"Želim ovom prilikom da se zahvalim najiskusnijim igračicama što su prihvatile poziv da dođu da pomognu. Čeka nas nova era ženskog rukometa što se vidi kroz mlade igračice koje su već dobile priliku. Dobro smo se spremali ovih nekoliko dana i očekujemo ozbiljnu utakmicu kojoj pristupamo maksimalno oprezno", rekao je Bregar, preneo je zvanični sajt RSS.
Na meču sa Turskom od nacionalnog dresa Srbije oprostiće se Jovana Stoiljković, Kristina Liščević, Jelena Lavko, Kristina Graovac i Tamara Radojević.
"Moram da priznam da me čini jako srećnom što će kraj reprezentativne karijere biti baš na Banjici, to je teren na kojem sam i počela sa nacionalnim timom. Spremali smo se za ovaj dvomeč, napravili razliku koja će nam omogućiti da uživamo u utakmici kod kuće i da se oprostimo na pravi način", izjavila je Kristina Liščević. MN Press
Ona je istakla da je uvek bilo veliko zadovoljstvo igrati za Srbiju.
"Hvala reprezentaciji što je uvek računala na nas, a mladim devojkama želim mnogo uspeha u budućnosti", dodala je Liščevićeva.
Kapiten Srbije Jovana Stoiljković je istakla da će meč sa Turskom biti pun emocija.
"Plus devet golova je razlika koja nam omogućava da budemo korak bliže cilju, očekuje nas dobra utakmica u kojoj će Turska pokušati da iznenadi i napravi preokret. Mi smo se maksimalno pripremile da to onemogućimo. Uvek je bila čast igrati za reprezentaciju i tako će biti i u ovom poslednjem susretu. Biće emotivno, ali cilj nam je da reprezentativnu karijeru završimo na lep način", zaključila je Stoiljkovićeva.
VIP ulaznice za prestižni teniski turnir Vimbldona postale su investicijski hit.
Tri puta MVP NBA lige, centar Denver Nuggetsa je odlučio da ovog leta ne potpisuje ponuđeni produžetak ugovora, potvrdili su Denver Post i ESPN.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
02.12.2024 09: 40
Rukometašice Srbije poražene su od Češke u drugom kolu Evropskog prvenstva (24:27) i time zakomplikovale plasman u drugu fazu takmičenja.
01.12.2024 22: 03
Srbiji potrebna pobeda od šest golova razlike nad Rumunijom, uz obavezan poraz Češke od Crne Gore za plasman u narednu rundu takmičenja.
24.11.2024 13: 36
Ženska rukometna reprezentacija Srbije slavila je u subotu nad selekcijom Severne Makedonije 33:21 na "Kroacija kupu" i od 16.00 časova će se u finalu boriti protiv domaće selelcije.
21.11.2024 18: 45
"Približilo nam se Evropsko prvenstvo, ovo je spisak igračica na koje računam kad je ovo takmičenje u pitanju. Kao što možete da vidite prednost su dobile igračice koje mogu da odgovore zadacima u odbrani, zato i imamo četiri pivotmena, jer nam odbrana najviše trpi u ovom trenutku", istakao je naš selektor.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 2d
pre 2 sata 22: 12
Ukoliko crno-beli ne prođu specijalne kvalifikacije za Ligu Evrope i dvomeč sa Karvinom, u drugom kolu kvalifikacija za EHF Kup igraće sa Dinamom iz Pančeva.
pre 4 sata 20: 08
Poraz od 27:26 (15:17) eliminisao "orlice" iz četvrtfinala Evropskog prvenstva.
14.07.2025 09: 55
Belorus dolazi u Novi Sad iz Amicitije iz Ciriha čije je boje branio tri sezone.
11.07.2025 12: 30
Sjajan start ženske juniorske rukometne reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu u Podgorici ostvarile su igračice selektora Zorana Barbulovića.
Ostavite komentar