pre 19 minuta 12: 00
Kristijano Ronaldo - gladijator čija glad ne prolazi
Portugalski as, kao jedan od najvećih trakmičara u isotoriji sporta, izazvao je buru u Saudijskoj Arabiji samo zato što ne priznaje da se neko favorizuje van terena.
U susret novom državnom prvenstvu za rukometaše, aktuelni šampion Vojvodina i osvajač poslednjeg Kupa "Dr. Branislav Pokrajac", Partizan, večeras , ukrstiće znanje, želju, formu, snagu, taktiku... u Superkupu Srbije (20.15, TV Arena sport 4). Daleko od Novog Sada i Beograda, jer je Banjaluka izabrana za poprište njihovog duela.
I tamošnji Svesrpski kup, tradicionalno takmičenje s po dva najbolja tima naše zemlje i Republike Srpske, gde će još jedna epizoda velikog rivalstva crveno-belih i crno-belih imati i polufinalni karakter.
"Ovo je više od običnog susreta, Ovo je rivalitet koji traje godinama i svaka utakmica nosi poseban značaj. Mi kao ekipa smo spremni za ovaj izazov, trenirali smo naporno i znamo da na terenu moramo biti na najvišem nivou i fizički i mentalno. Partizan je jak protivnik koji je na decenijskom maksimumu što se tiče svega i igrački i organizaciono, ali mi se ne fokusiramo na njih. Fokusirani smo na našu igru, naš plan i našu zajedničku snagu. Znamo da će ovo biti borba do poslednjeg minuta, ali verujem u moj tim. Pokazali smo mnogo puta da možemo da igramo pod pritiskom i da se borimo kada je najteže. Mi ćemo ući hladne glave, sa ciljem da damo sve od sebe. Idemo da se borimo za pobedu i da ostavimo srce na terenu", poručio je pred put Vojvodin trener Boris Rojević, jedan od sinonima dominacije Novosađana domaćim rukometnim vodama.
Njegov kolega Đorđe Ćirković, takođe, ovo shvata kao najveći mogući izazov, pogotovo što je njegov klub, s 10 novih i dobrih pojačanja, najavio napad na sve trofeje u sezoni 2024/25, kao i mesto u Ligi šampioa u skorijoj budućnosti.
"Partizan nije osvojio Superkup 12 godina i naravno da postoji određena doza pritiska i motiva da se taj negativni niz prekine. Nestrpljivost za pobedom garantuje poraz. Protiv Vojvodine nije dovoljno da parirate samo energetski, već u koncentrisanoj svesti morate voditi računa o mnogo detalja. Naša očekivanja su vezana za veliku borbu, strpljenje i fokusiranost kao preduslove za dobar rezultat. Ambijent i važnost utakmice dodatno motivišu igrače da funkcionišu na gornjoj granici svojih mogućnosti, tako da forma iz pripremnog perioda nije presudna. Neka igra počne, jer će ona iznedriti junake meča", smatra strateg beogradskog sastava.
U drugom meču turnira u Banjaluci, od 17.45 časova (AS4), sastaće se rukometaši domaćeg Borca i Sloge iz Doboja.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
06.11.2025 23: 02
Ulaznice za derbi devetog kola ARKUS lige mogu se kupiti po ceni od 300 dinara na blagajni sportske dvorane "Prof. dr Branislav Pokrajac" sve do početka utakmice.
04.11.2025 20: 27
Novosađani u 8. kolu bolji od Dubočice, a crno-beli od Šamota.
13.09.2025 09: 00
Rukometaši Vojvodine otvaraju sezonu utakmicom protiv Vranja na domaćem terenu sa početkom u 18 časova.
15.07.2025 22: 12
Ukoliko crno-beli ne prođu specijalne kvalifikacije za Ligu Evrope i dvomeč sa Karvinom, u drugom kolu kvalifikacija za EHF Kup igraće sa Dinamom iz Pančeva.
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 15h
14.02.2026 11: 45
Utakmica je bila zakazana za danas u 18.00 časova u hali "Strelište".
13.02.2026 15: 21
Selektorka ženske rukometne reprezentacije Srbije Sandra Kolaković saopštila je spisak igračica za kontrolne pripreme, koje će biti održane od 23. do 27. februara u Kovilovu, objavio je danas RSS.
13.02.2026 14: 25
Reprezentativac Danske Matijas Gidsel proglašen je za najboljeg rukometaša sveta u 2025. godini u tradicionalnom izboru Međunarodne rukometne federacije (IHF), saopšteno je danas na zvaničnom sajtu.
10.02.2026 19: 39
Ona je tu poziciju došla umesto Hose Ignasia Pradesa, koji je sporazumno raskinuo ugovor sa savezom nakon Evropskog prvenstva.
Ostavite komentar