Vesti iz rukometa

Rukometaši Vojvodine ubedljivi protiv Metaloplastike u finalnoj seriji Superlige Srbije

21.05.2024 07:49
Rukometaši Vojvodine, nadigrali su Metaloplastiku MN Press
Rukometaši Vojvodine, nadigrali su Metaloplastiku

Izgubili su Kup Srbije od Partizana, ali titulu po svemu sudeći neće. Novosađani su na putu da osvoje 12. trofej, posle još jedne spektakularne igre.

Rukometaši Vojvodine savladali su na svom terenu ekipu šabačke Metaloplastike 38:23 (18:11) u prvom meču finala Super rukometne lige Srbije.

Novosađani su predvođeni trenerom Borisom Rojevićem,  posle još jedne odlične igre i trijumfa na dobrom putu da odbrane titulu prvaka Srbije.

Finalna serija između Vojvodine i Metaloplastike igra se na dve dobijene utakmice, a drugi susret je 26. maja u Šapcu.

Sve do sredine prvog poluvremena vodila se egal borba, ali je Vojvodina kod rezultata 8:8, uspela da uhvati zalet, pa je na poluvreme otišla sa sedam pogodaka prednosti 18:11. U istom ritmu, nastavili su Novosađani i u drugom poluvremenu, tako da su bez većih problema savladali ekipu iz Šapca.

Najefiskaniji u pobedničlkoj ekipi bio je Vukašin Vorkapić sa šest golova, a pet je postigao Stefan Sunajko.

U timu Metaloplastike najbolji su bili Milan Jovanović, Milan Dakić i Domagoj Alilović sa po četiri pogotka.