Vesti iz rukometa

30.03.2023 22:57
GOG Gudme slavio u danskom obračunu i obezbedio kartu među osam najboljih ekipa Evrope Guliver

Rukometaši GOG Gudme plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto šu u drugom meču bili bolji od Olborga 32:24 (15:11). U prvom duelu danskih predstavnika, Olborg je slavio 30:28, ali bez nekoliko ključnih igrača u revanšu, nije imao šanse.

Vicešampion Evrope iz 2021. godine bio je desetkovan u ovom duelu, bez praktično svojih najboljih igrača - Mikela Hansena, Arona Palmarsona i Lukasa Sandala. Uprkos odsustvu trojice startnih bekova, gosti su nekako i parirali prvaku Danske sve do početka drugog poluvremena, ali nisu izdržali u nastavku susreta.

Rezultat na poluvremenu je iznosio 15:11 za GOG Gudme, da bi Olborg zahvaljujući Jakobsenu i Hangardu uspeo da priđe na dva gola zaostatka (18:16) u 40. minutu. Međutim, kriza se ubrzo uvukla u redove gostujućeg tima, koji nije postigao gol punih 10 minuta, dok je sa druge strane, domaćin serijom 6:0 (24:16) iskoristio pad koncentracije rivala i požrtvovanom igrom na obe strane terena zadržao prednost do kraja.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Simon Pitlik sa osam golova, odlični su još bili i Lukas Jorgensen i Emil Mandsen sa po sedam pogodaka, a velike zasluge za pobedu idu i golmanu Tobijasu Tulinu, koji je imao 11 intervencija. Sa druge strane, listu strelaca Olborga predvodio je Feliks Klar sa šest golova.