
pre 13 minuta 18: 41
Za Vlahovića stiže konkretna ponuda: Totenhem nudi 15 miliona evra
Srpski napadač blizu je da karijeru nastavi u Premijer ligi.
Ženska rukometna reprezentacija Srbije na šampionatu Evrope igraće u grupi B, u mađarskom Debrecinu, sa selekcijama Crna Gore, Rumunije i Češke, odlučeno je danas žrebom u Beču.
Srpkinje će prvi meč igrati protiv Crnogorki, sa kojima su bile u istoj kvalifikacionoj grupi, 29. novembra, a potom slede dueli protiv Češke (1. decembra) i Rumunije (3. decembra).
Selektor srpskih rukometašica Uroš Bregar, rekao je da ne može da bude zadovoljan žrebom.
"Iz četvrtog šešira dobili smo najtežeg protivnika, Češka je na poslednjem Svetskom prvenstvu zauzela osmo mesto. Iz prvog šešira smo izvukli Crnu Goru od koje smo dva puta bili poraženi u kvalifikacijama za ovaj šampionat, ali sa samo golom razlike. Dobro se poznajemo, igramo sličan rukomet, ali su Crnogorke uvek neugodan rival. Takođe dobro znamo i Rumuniju, igrali smo protiv njih na Svetskom prvenstvu", istakao je Bregar za sajt RSS.
"Izvukli smo možda i najtežu grupu, možemo svaku utakmicu da dobijemo, a možemo svaku i da izgubimo, verujem da će nijanse odlučivati, dodao je on. S obzirom na promenu sistema takmičenja, iz grupe prolaze samo dve ekipe, a mi se nadamo da ćemo izboriti svoj put do plasmana u narednu fazu. Nadam se da ćemo imati na raspolaganju zdrav i spreman roster", poručio je Bregar.
Šampionat Evrope igra se od 28. novembra do 15. decembra u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
02.12.2024 09: 40
Rukometašice Srbije poražene su od Češke u drugom kolu Evropskog prvenstva (24:27) i time zakomplikovale plasman u drugu fazu takmičenja.
01.12.2024 22: 03
Srbiji potrebna pobeda od šest golova razlike nad Rumunijom, uz obavezan poraz Češke od Crne Gore za plasman u narednu rundu takmičenja.
28.11.2024 19: 52
Portugalija, Slovačka i Turska porazima otvorile kontinentalni šampionat.
28.11.2024 19: 32
Rukometašice Srbije će prvi duel na Evropskom prvenstvu odigrati sutra od 20.30 časova protiv Crne Gore.
YouTube
pre 19h
YouTube
pre 19h
YouTube
pre 19h
pre 22 sata 20: 52
Rukometašice Srbije bile su uspešne protiv Ukrajine koju su savladali u okviru drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
pre 23 sata 19: 30
Ženska rukometna selekcija naše zemlje ostvarila pobedu i u gostima.
19.10.2025 11: 11
Prvi deo ovonedeljnih obaveza u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo protiv selekcije Litvanije najbolje srpske rukometašice su uspešno prebrodile i sada ih očekuje novi duel protuv Ukrajine (18.00).
16.10.2025 22: 02
Rukometne reprezentativke Srbije podvukle crtu ispod ubedljive pobede pred domaćom publikom.
Ostavite komentar