pre 11 minuta 17: 02
Moramo na sve da se pripremimo... : Srđan Blagojević podiže "borbenu gotovost" pred meč sa Radničkim 1923
Trener Partizana zna koliko je težak i zahtevan rival tim iz Kragujevca.
Najbolje rukometašice Srbije dale su sve od sebe da se revanširaju koleginicama iz Crne Gore za poraz u trećoj rundi borbe za Evropsko prvenstvo, ali su posle Zrenjanina, pre nekoliko dana, i večeras u Podgorici izgubile bitku sa favorizovanim protivnikom - 26:25 (14:14).
Bio je to egal duel od početka do kraja drame u glavnom gradu komšijske države, u kom je sve prštalo od želje, energije, duela, trčanja, šuteva, odbrana... Ekipe su se često smenjivale u vođstvu, a prednost nijednom nije išla preko dva pogotka.
I ponovo su "sokolice" za nijansu bile s(p)retnije od "orlica", jer su i u prvih 60 minuta međusobnog nadgornjavanja slavile sa jednim golom viška (30:31). U 52. minutu bilo je 24:24, a onda su Pavićević i Pletikosić odlučile kome idu bodovi.
Janjušević je smanjila nepun minut pre kraja, međutim to je bilo sve od izabranica Uroša Bregara. Skoro sve... Njegova koleginica, Bojana Popović, uzela je tajm-aut, posle kog je domaćin pogrešio, uz dosuđeno probijanje.
Imala je Srbija napad za izjednačenje, kao pre tri dana, ali se desila sporna sudijska odluka. Svirano je probijanje našem pivotmenu Bojičić, Bregar je žestoko protestovao kod hrvatskog sudijskog para, a onda im ironično aplaudirao.
Posle pauze od nekoliko minuta, domaćin je zadržao loptu i opet slavio golom razlike i overio plasman na EP, dva kola pre kraja kvalifikacija. Dok će Srbija plasman na EP, krajem godine, tražiti u mečevima sa Bugarskom i Turskom.
Večeras je najviše pogodaka za srpski tim dala Jovana Jovović (5), dok je u pobedničkom sastavu najefikasnija bila Tatjana Brnović (7). Posle ovog kola Crna Gora je s osam bodova već završila posao, Turska ima tri manje, a naše dame tri. Jedino Bugarske nisu makle od nule.
Ulazak hrvatske zvezde Luke Modrića u vlasničku strukturu Swansea Cityja nije slučajanost, već strateški spoj sportskog instinkta, poslovne znatiželje i globalnog brendiranja.
Puma je tek 2021. ponovo ušla u segment ozbiljnog trčanja i pokušava da nadoknadi zaostatak.
Ova investicija dolazi u trenutku kada platforme za striming kao što su Netflix i Disney+ sve više podstiču nezavisne filmske producente, nudeći globalnoj publici distribuciju njihovih filmova.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
09.04.2025 20: 56
U ekipi Srbije, kapiten Andrea Lekić postigla je 7 pogodaka, Jovana Jovović 6, a Anđela Janjušević 5. Revanš meč igra se u nedelju, 13. aprila, u Boru.
08.04.2025 12: 00
Najbolja ženska rukometna reprezentacija Srbije odigraće u sredu u Celju prvi meč baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo, u nedelju, 13. aprila na programu je revanš susret u Boru, a povratnik u nacionalni tim, Andrea Lekić, se nada pozitivnom ishodu.
07.04.2025 22: 31
Golman ženske rukometne reprezentacije Srbije Katarina Tomašević rekla je pred baraž za plasman za Svetsko prvenstvo protiv Slovenije da ekipa želi u sredu da odigra vrhunski meč u Celju.
11.03.2025 15: 30
Žreb će biti održan 20. marta od 17 časova u rumunskom Klužu.
pre 8 sati 09: 05
Vojvodina u prethodne dve sezone nije uspeo da se okiti ovim trofejom koji je ukupno osvajala osam puta. Zato je imperativ pobede kod izabranika Vladana Matića veliki.
24.04.2025 15: 07
Rukometaši Srbije 8. maja igraju protiv Letonije a tri dana kasnije dočekuju Italiju u kvalifikacijama za EP.
21.04.2025 15: 22
Srpski rukometaš nije se snašao u francuskom timu, zbog čega se seli u Švajcarsku.
19.04.2025 11: 55
Iranski rukometni golman Said Heidarirad potpisao je novi jednogodišnji ugovor sa Partizanom, saopštio je danas klub iz Humske.
Ostavite komentar