Rukometaši Vojvodine osvojili Superkup Srbije

04.02.2024 19:37
Boris Rojević, trener rukometaša Vojvodine MN Press
Boris Rojević, trener rukometaša Vojvodine

Rukometaši Vojvodine po sedmi puu su osvajači Superkupa Srbije. Na Banjici u Beogradu lako su pobedili Dinamo iz Pančeva 32:22 (15:9).

Novosađani su od samog starta poveli 2:0 i nijednom nisu dozvolili Pančevcima da ih ugroze. Na poluvreme su otišli sa prednošću od 15:9. Serijom od 3:0 na startu drugog dela razbili su nadu rivalu da možda može da se vrati u meč. Kako se utakmica bližila kraju razlika se popela na dvocifrenu, u poslednjih deset minuta ušli su sa prednošću od 13 golova (28:15) i rutinski su priveli meč kraju.

Smanjili su Pančevci na 29:20, iskoristivši dva igrača više, ali su Novosađani vrlo brzo uzvratili i na kraju zaslužili ubedljiv trijumf. Za MVP finala Superkupa bio je proglašen Vukašin Vorkapić, rukometaš Vojvodine i srpski reprezentativac.

U timu trenera Borisa Rojevića, najefikasniji bio je Stefan Sunajko sa sedam golova, Vukašić Vorkapić je postigao šest, Gregor Ocvirk pet, a Petar Đorđić, nedavno veliko pojačanje, četiri pogotka.