pre 15 minuta 16: 31
Vučević progovorio o mogućem dolasku u Crvenu zvezdu i "loženju" njenih navijača
Doskorašnji košarkaš Bostona trenutno uživa status slobodnog agenta i može da potpiše za koga hoće.
Privatna arhiva
U okviru koncepta "Stvaramo životne šampione“, koji stavlja fokus na stvaranje vrhunskih ljudi kroz sport, predstavnici Razvojnog centra za mlade i međunarodnog kampa DEKI5 posetili su Dom za decu bez roditeljskog staranja "Jovan Jovanović Zmaj“ u Beogradu. Tom prilikom su sa mališanima razgovarali o mogućnostima koje se nude kroz sport, ali uručili vrednu donaciju, namenjenu unapređenju svakodnevnog života dece koja u ovoj ustanovi odrastaju bez roditeljskog staranja.
Dom "Jovan Jovanović Zmaj“ jedna je od najstarijih ustanova ove vrste u Srbiji, sa bogatom tradicijom pružanja podrške, zaštite i nege deci bez roditelja ili bez adekvatne roditeljske brige. Kroz decenije postojanja, dom je postao sinonim za sigurnost, toplinu i mogućnost da deca iz najosetljivijih grupa dobiju šansu za detinjstvo ispunjeno pažnjom, obrazovanjem i nadom, i stoga je svaka vrsta podrške dragocena.
Ova poseta deo je projekta "Životni šampioni 3.0: svako dete ima pravo da bude šampion“, koji Razvojni centar za mlade sprovodi u saradnji sa DEKI5 kampom i Akademijom Pandev Brera Strumica. Cilj projekta je da kroz sport i edukaciju pruži podršku deci koja odrastaju u domovima, omogućavajući im ravnopravan pristup razvojnim sadržajima i punu inkluziju u društvenu zajednicu.
Privatna arhiva
Pogledaj galeriju
Privatna arhiva
Pogledaj galeriju
Privatna arhiva
Pogledaj galeriju
Privatna arhiva
Pogledaj galeriju
Privatna arhiva
Pogledaj galeriju
Privatna arhiva
Pogledaj galeriju
Privatna arhiva
Pogledaj galeriju
Privatna arhiva
Pogledaj galeriju
Do sada su u okviru ovog projekta uspešno realizovane aktivnosti u Severnoj Makedoniji (Strumica) i Bosni i Hercegovini (Sarajevo), gde su organizovani edukativni sastanci sa trenerima, ali i emotivne i inspirativne posete domovima za decu bez roditeljskog staranja. Svi uključeni učesnici ovih poseta uverili su se koliko je važno pokazati brigu i dugoročnu posvećenost deci koja rastu u sistemima zaštite, a da sport predstavlja jedan od mehanizama da se i ovi mališani osete ravnopravnim delom društva.
Tokom posete, predstavnici Razvojnog centra za mlade i DEKI5 kampa razgovarali su sa stručnim timom doma o svakodnevnim izazovima u radu sa decom, ali i o potencijalima za uspostavljanje dugoročne saradnje kroz sportske i edukativne programe koje pruža koncept, koji bi mališanima omogućili dodatnu motivaciju, razvoj socijalnih veština i osnaživanje na putu ka samostalnom životu.
"Koncept životnih šampiona ističe da je svako dete šampion, bez obzira na okolnosti iz kojih potiče. Naš zadatak kao zajednice je da i ovoj deci omogućimo da rastu, uče i sanjaju velike snove. Uvodnim predavanjem, ali i samom donacijom otvoramo vrata buduće saradnje, otvaramo vrata prilikama da ovi mališani izrastu u snažne, osnažene i uspešne mlade ljude – istinske šampione života“, izjavila je Aleksandra Knežević, programska direktorka Razvojnog centra za mlade.
Nastavak projekta predviđa još sadržajniju saradnju kroz DEKI5 sportske kampove planirane na Zlatiboru tokom letnjih meseci.
Projekat "Životni šampioni 3.0: svako dete ima pravo da bude šampion“ realizuje se uz podršku UEFA fondacije za decu, s ciljem stvaranja inkluzivnijeg i humanijeg društva kroz sport.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
Klub iz Premijer lige vodi preliminarne razgovore sa bankama i još nema konačan plan o tome kako će refinansirati dug.
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 12h
pre 4 sata 12: 08
Admiral Bet postaje prva kladionica na svetu koja svojim korisnicima omogućava da, direktno kroz svoju aplikaciju i web platformu, prate video hajlajtse sportskih događaja gotovo u realnom vremenu.
12.06.2026 12: 00
Tim povodom, mts i Tehnomanija, kroz zajedničku akciju „Kupuj Tehnologično“, pripremili su posebne Mundijal pogodnosti za sve ljubitelje fudbala, tehnologije i dobrog kućnog uživanja.
12.06.2026 09: 50
Kad postoji stabilan prihod i jasno definisan plan otplate, ovakav vid finansiranja može pomoći da se trošak rasporedi kroz duži period, bez opterećenja kućnog budžeta.
08.06.2026 16: 24
Pobednici nacionalnog MIXX Awards takmičenja za 2025. godinu proglašeni su 5. juna u okviru konferencije Digital Day, najznačajnijeg događaja domaće digitalne industrije, koja je ove godine održana pod sloganom „All That Matters“.
Ostavite komentar