Vesti iz ostalih sportova

Regionalna vaterpolo liga: Pobede Novog Beograda, Partizana i Zvezde

23.02.2023 21:51
Regionalna vaterpolo liga: Pobede Novog Beograda, Partizana i Zvezde MN Press

Tri srpska kluba bila su uspešna u prvom kolu četvrtog turnira Regionalne vaterpolo lige, dok su Šabac i Radnički iz Kragujevca doživeli poraze.

Novi Beograd je na suvi kvalitet i iskustvo izvukao pobedu u duelu sa Jadranom iz Herceg Novog. Ponovo je oscilirao učesnik Lige šampiona, prestao da igra početkom treće deonice kada je vodio 7:3 i crnogorski predstavnik umalo ga je kaznio. Nije bilo svejedno šampionu regionalne lige, pretio je Jadran i, ipak, u finišu susreta ostao bez ijednog boda - 13:10. Strahinja Rašović je postigao četiri pogotka, Mandić i Perković po dva, Pjetlović, Drašović, Jakšić, Vlahopulos i Skumpakis po jedan.

Do velike pobede i zlata vrednih bodova za opstanak u elitnom rangu došao je Partizan u Splitu! Crno-beli su dobili meč vredan “šest bodova”, trijumfovali su nad Solarisom, direktnim konkurentom za odlazak u baraž, i mirniji će biti pred poslednje dve utakmice - 12:8. Blsitao je ponovo Dušan Trtović sa četiri pogotka, Gladović se tri puta upisao u strelce, Smiljević dva, Gak, Bođović i Giga po jedan.

Vaterpolisti kragujevačkog Radničkog doživeli su pravi debakl od splitskog Jadrana i poraženi su čak 15:3. Domaćin je dominirao od starta do kraja puneći nemilice mrežu Dobožanova. Raritet je da su se čak 11 vaterpolista Jadrana upisalo u strelce, dok su golove za Radnički postigli Janković, Miloš Ćuk i Pljevančić.

Šabac se dobro nosio sa Jugom u prvom poluvremenu koje je pripalo Dubrovčanima 7:6, ali su onda primili pet golova u trećoj četvrtini i izgubili su 14:9.

Marko Radović je blistao sa šest pogodaka, Vuk Milojević je dodao četiri, Gajić i Vasić po dva, Danković, Banićević, Vukićević i Seman po jedan, pa je Crvena zvezda došla do ubedljive pobede nad Mornarom 18:10.