Vesti iz ostalih sportova

13.08.2023 08:42
Anja Crevar isplivala za bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu U23: Pao i državni rekord MN Press

Srpska plivačica Anja Crevar osvojila je još jednu medalju pod kapicom Srbije, pošto je zautela treće mesto u finalui trke na 200 metara delfins tilom na Evropskom prvenstvu do 23 godine.

I ne samo to, svojevremeno naša najmlađa sportisstkinja na Olimpijskim igrama uspela je u Dablinu da popravi državni rekord, jer je isplivanih 2:10,02 za sekundu bolji rezultat od onog koji je isplivala na prošlog meseca na Svetskom prvenstvu u Fukuoki.

Zlato je osvojila Stiklne iz Sjedinjenih Američkih Država sa 2:08,50, obzirom na to da je na ovom EP dozvoljeno učešće i predstavnicima Sjedinjenih Američkih Država i Južnoafričke Republike. Od Anje je bila brža i Britanka Makines, koja je trku završila za 2:09,73.