pre 7 minuta 12: 20
Marko Beceki pred VN Velike Britanije: Nisam na 100 odsto, ne razmišljam o pobedi
Italijanski motociklista ne pravi sebi pritisak, tokom povratničkog Moto GP vikenda, posle pada, teških povreda i operacija.
Credit: Lise Aaserud / NTB Scanpix / Profimedia
Atletsko prvenstvo Evrope na otvorenom, u Birmingemu, samo što nije krenulo 10 - 16. avgust), a Adriana Vilagoš je toliko spremna i ambiciozna da bi želela da počne odmah i sad. Tako se barem da naslutiti iz poslednje Instagram objave mlade, a već vrsne srpske bacačice koplja.
Iako joj je tek 22 leta već ima dva druga mesta u seniorskoj konkurenciji, a u Engleskoj bi da ode taj jedan, ali veliki korak dalje. I ima debelo pokriće za svoj optimizam, u njenoj vrhunskoj formi i odličnim plasmanima nekim drugim prigodama, od početka ove sezone, pa je samouvereno bacila rukavicu rivalkama u projektovanom finalu.
"Nakon osvojenih srebrnih medalja u Minhenu 2022. i Rimu 2024, sledeće nedelje nastupiću na svom trećem uzastopnom Evropskom prvenstvu u atletici. Da li je vreme za najsjajniju medalju?", pita (se) Vilagoš, očigledno se nadajući najvećem uspehu u karijeri, već satkanoj od izvrsnih nastupa u mlađim kategorijama, a onda i među odraslima.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
11.06.2024 22: 59
Neočekivanu radost donela je naša atletičarka na Evropskom prvenstvu.
10.07.2026 22: 00
Pobedu je odnela Kineskinja Jan Ziju, koja je koplje bacila 68,75 metara, dok je treća završila Grkinja Elina Cengo sa rezultatom 58,20 metara.
16.06.2026 18: 25
Srpska atletičarka nastavila sa odličnim rezultatima ove sezone, sada je osvojila prvo mesto u Ostravi sa hicem od 62,92.
10.06.2026 22: 10
Naša atletičarka osvojila je treće mesto u bacanju koplja u Oslu.
pre 15 sati 20: 56
U ženskoj konkurenciji Srbiju će predstavljati Martina Bukvić i Nina Stanisavljević, koje će takođe pokušati da ostvare što bolje rezultate u konkurenciji najboljih evropskih plivačica.
pre 19 sati 16: 59
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić razgovarao je danas sa predsednikom Sportskog saveza Srbije Davorom Štefanekom i njegovim saradnicima o daljem unapređenju i razvoju sporta u policiji.
06.08.2026 12: 03
Srpska atletičarka na Evropskom prvenstvu u Birmingemu želi da u troskoku doskoči na pobedničko postolje
05.08.2026 22: 55
Srpski derbi u ženskom meču za zlato je bio trka "rame uz rame", a završen je rezultatom 12:12 - drama se završila posle dva dodatna hica, a Živković je na kraju slavila sa 2:1.
Ostavite komentar