Vesti iz ostalih sportova

Izvor: Tanjug

19.02.2023 16:35
Kristofersen osvojio zlato u slalomu, Ginis doneo Grčkoj prvu medalju na Svetskom prvenstvu Tanjug/AP Photo/Marco Trovati

Norveški skijaš Henrik Kristofersen osvojio je danas zlatnu medalju u slalomu na Svetskom prvenstvu u francuskom Meribelu.

Kristofersen je posle prve vožnje bio na 16. mestu sa 91 stotinkom zaostatka za vodećim Austrijancem Manuelom Felerom.
Međutim, Norvežanin je sjajnom drugom vožnjom stigao do zlatne medalje na SP. On je ostvario vreme od minut, 39 sekundi i 50 stotinki. Kristofersen je pre dve godine na SP u Kortini d'Ampeco osvojio bronzanu medalju u slalomu.

Srpski skijaš Rastko Blagojević osvojio 49. mesto

Srpski skijaš Rastko Blagojević osvojio je danas 49. mesto na Svetskom prvenstvu u slalomu u francuskom Meribelu.

Blagojević je ostvario ukupno vreme od minut, 57 sekundi i 15 stotinki. On je za pobednikom Norvežaninom Henrikom Kristofersenom kasnio 17 sekundi i 65 stotinki. Srpski skijaš je pre dva dana vozio i veleslalom na SP, ali nije završio prvu vožnju, pošto je izleteo sa staze.

Srebrna medalja pripala je grčkom skijašu Ej-Džeju Ginisu, koji je za pobednikom kasnio 20 stotinki. Ginis je svojoj zemlji doneo prvu medalju u istoriji svetskih prvenstava.

Bronza je pripala Italijanu Aleksu Vinaceru, koji je za Kristofersenom zaostao 38 stotinki.

Vodeći posle prve vožnje, Manuel Feler podelio je na kraju sedmo mesto sa Norvežaninom Lukasom.