Vesti iz ostalih sportova

03.07.2023 09:54
Španija ponizila Italiju i osvojila Svetski kup: Italijani dali samo četiri gola MN Press

Vaterpolo reprezentacija Španije osvojila je Svetski kup koji se održava u Sjedinjenim Američkim Državama, pošto je u finalu neočekivano lako i ubedljivo pobedila Italiju 10:4.

Špance je do titule predvodio vaterpolista Novog Beograda, Alvaro Granados sa četiri gola. Roča Perone je dao tri pogotka, a Sanahuja, Munaris i De Toro su se upisali po jedanput.

S druge strane, Italijani su pružili jendu od najbleđih partija u poslendjih nekoliko godina,a golove su postizali samo Preskutija, Brunija, Di Soma i Di Fulvio.

Finalisti Svetskog kupa, selekciej Španij ei Italije su se automatski kvalifikovali za Svetsko prvenstvo koje se igra u Dohi naredne godine.

U meču za treće mesto SAD je pobedila Mađarsku - 14:13, a reprezentacija Srbije je takmičenje u Los Anđelesu završila na sedmom mestu.