pre 14 minuta 13: 42
"Salah, ko je to? Mi hoćemo samo Vlahovića"
Predsednik Bešiktaša potvrdio je pregovore sa Dušanom Vlahovićem, dok je Juventus napravio novi korak ka dolasku Džošue Zirkzea.
Dimitrije Vasiljevic / Alamy / Profimedia
Kada su u bazenu reprezentacije Srbije i Mađarske to uvek pršti od sjajnog vaterpola, ali i tuče, tako je bilo i večeras u ključnoj utakmici za polufinale prvenstva Evrope u Beogradu, posle čega su naši Delfini produžili dalje. I pre duela sa Crnogorcima (20. januar, 20.30).
Strahinja Rašović priča iz prve ruke kako je bilo na površini i još više pod vodom montažnog bazena u "Beogradskoj areni".
"Vruća je glava, meč je bio čak i najzanimljibviji na celom takmičenju. Bila je čvrsta igra, muška igra, do krvi! Što se i videlo, jer Savi je u drugoj četvrftini nos pukao, ali nismo se obazirali na to. Držali smo glavu, bilo smo smireni koliko smo mogli da budemo...", kaže naš reprezentativac.
Strelac važnog gola protiv komšija izuzetno je ponosan na odbranu Delfina. Zaštitini znak našeg vaterpola.
"Na 3:0 za njih i njihovu agresivnost odgovorili smo istom merom. Diktirali smo tempo celu utakmicu, na kraju su se oni vratili, ali hvala Bogu da smo uspeli da se odbranimo i zasluženo pobedimo.
Uvek je odbrana ta koja je glavna, koja diktira tempo, pogotovo u ovakvim utakmicama. Dobijaju ih svih šest igrača sa golmanom, a potrebna je i klupa. Ona daje energiju, a moram da napomenem i pune tribine, jer one nam znače", zaključio je rođeni brat Viktora Rašovića, takođe člana nacionalnog tima.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
26.01.2026 21: 56
Ministarstvo sporta Republike Srbije saopštilo je večeras da je isplaćena zaslužena novčana nagrade u iznosu od po 20.000 evra.
25.01.2026 22: 57
Donosimo vam spisak svih igrača i članova stručnog štava selekcije Srbije, noog vladara Evrope.
25.01.2026 22: 30
Selektor Uroš Stevanović otkrio velike zdravstvene probleme ekipe, na putu ka evropskojhn tituli.
25.01.2026 22: 05
Gro najboljeg sastava šampionata Evrope u Beoradu čine igrači novog šampiona.
pre 1 sat 12: 03
Srpska atletičarka na Evropskom prvenstvu u Birmingemu želi da u troskoku doskoči na pobedničko postolje
pre 15 sati 22: 55
Srpski derbi u ženskom meču za zlato je bio trka "rame uz rame", a završen je rezultatom 12:12 - drama se završila posle dva dodatna hica, a Živković je na kraju slavila sa 2:1.
04.08.2026 19: 14
Reprezentativci Srbije u streljaštvu osvojili su danas dve bronzane medalje u disciplini vazdušni pištolj na prvom Evropskom prvenstvu za takmičare do 23 godine u Vroclavu.
03.08.2026 20: 41
Angelina Topić u odličnoj formi i sa velikim samopouzdanjem odlazi na Evropsko prvenstvo u Birmingem.
Ostavite komentar