pre 3 minuta 23: 54
Tačno u podne: Partizan na ivici provalije, samo pobeda na najtežem mogućem gostovanju spašava crno-bele
Sada ili nikada...
Bliži se novi spektakl u beogradskoj Areni jer 10. januara počinje Evropsko prvenstvo u vatrepolu. Pred Srbijom, trostrukim uzastopnim olimpijskim šampionom je izazov i zadatak - da posle 2018. godine povrate evropski primat. I ne samo to, već da uzmu i medalju koju nisu osvajali u Barseloni, Budimpešti i Hrvatskoj.
Selektor Uroš Stevanović izvršio je prozivku, tokom priprema će skraćivati spisak i izbrati ekipu koja će u Areni pojuriti titulu sa nadom da će 25. januara do nje i doći. Baš kao i generacija koja je to učinila 2016. godine.
"Većina igrača došlo je zdravo i to je najvažnije. Nikola Jakšić i Dušan Mandić izlaze iz povrede, odigrali su utakmice na kraju polusezone i sve to ide nabolje. Lagano ulaze u ozbiljniji trenažni proces i nadam se da će uskoro moći da se priključe maksimalnom radu, pa da se posvetimo ovim pripremama kako treba", rekao je selektor Srbije.
Uroš Stevanović bio pomoćnik kad je 2016. godine Srbija u Beogradskoj areni osvojila Evropsko prvenstvo.
"Trenerima je uvek malo vremena za pripremu velikih takmičenja, dok je igračima uvek previše. Kako je nama, tako je i drugima. Usred sezone opet takmičenje, ali to nije novitet što se vaterpola tiče. Imamo mesec dana da se spremimo, da obnovimo neke stvari sa Olimpijskih igara i Svetskog prvenstva u Singapuru, ali i neke da ispravimo, one za koje smo videli da ne valjaju".
Igranje u svojoj zemlji je uvek zahtevno, nosi odgovornst.
"Evropsko prvenstvo u Beogradu je samo po sebi veliki motiv, svako takmičenje za nas je veliki izazov. Pritisak koji nosi domaćinstvo ne može da bude veći od onoga koji mi sebi namećemo. Nadam se da ćemo imati vetar u leđa i da ćemo na Evropskom prvenstvu biti i bolji nego što možemo", poručio je Uroš Stevanović.
Srbija je kao samostalna država od 2006. osvojila pet evropskih zlata (2006, 2012, 2014, 2016, 2018), četiri uzastopno, uz srebro (2008) i bronzu (2010).
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
Za razliku od tradicionalnog kockanja, opklade su dostupne u svega nekoliko klikova.
Svetsko prvenstvo godinama je bilo najmasovniji sportski događaj na planeti. Upravo zato se oko Mundijala 2026. već sada formira ozbiljan problem.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
14.01.2024 18: 48
Selektor Srbije Uroš Stevanović je podelio utiske nakon poraza od Grčke u meču za plasman od 5. do 8. mesta na Evropskom prvenstvu za vaterpoliste.
15.06.2023 16: 30
Srpski vaterpolista Dušan Mandić neće tokom leta igrati za nacionalni tim.
17.04.2026 09: 17
Kragujevac je od danas do nedelje domaćin fajnal-fora Regionalne vaterpolo lige, uz Kragujevčane učestvuju Šabac, Primorac i Jadran iz Herceg Novog.
08.04.2026 14: 14
Poraz od Mađarske znači da će Srbija u nastavku turnira igrati u grupi sa ekipama koje su zauzele treća i četvrta mesta u svojim grupama, a iz te grupe samo pobednik će izboriti poslednju kartu za Svetski kup u Sidneju ovog leta.
YouTube
pre 35min
YouTube
pre 43min
YouTube
pre 46min
YouTube
pre 59min
pre 12 sati 11: 20
Američka vlasnica planetarnih medalja u atletici traži finansijsku odštetu zbog preranog odlaska u sportsku penziju.
30.04.2026 19: 44
Španac koji je radio u timu "Adidasa" ispričao kako je nastala patika "Adizero Adios Pro Evo 3", u kojima je Kenijac Sebastijan Save istrčao novi svetski rekord u maratonu i to ispod dva sata.
30.04.2026 18: 15
Tokom razgovora istaknuto je da Olimpijski komitet Srbije i Crnogorski olimpijski komitet povezuju gotovo dve decenije uspešne saradnje, zasnovane na međusobnom poštovanju, poverenju i razumevanju značaja koji olimpijski komiteti imaju u razvoju sporta i očuvanju olimpijskih vrednosti.
29.04.2026 22: 15
Šapčani su poraženi u polufinalu plej-ofa od tima iz Beograda 10:13 (3:2, 3:5, 1:4, 3:2).
Ostavite komentar