pre 5 minuta 22: 54
Prvenac Srbije u Orleanu protiv žilavih Kubanaca!
"Orlovi" stigli do četvrte pobede u Ligi nacija!
Starsport
U prvom susretu osmine finala Kupa Evrope, vaterpolisti Radničkog gostuju italijanskoj Breši, u četvrtak, od 19 časova.
Pred Kragujevčanima je težak izazov, jer je Breša vodeći tim italijanskog šampionata, sa 18 pobeda i jednim remijem, a posebno je neugodna na domaćem bazenu, gde ove sezone zna samo za trijumfe.
Trener vaterpolista Radničkog Uroš Stevanović izjavio je da je Breša izuzetno kvalitetan tim i dodao da ekipa iz Kragujevca ima iskustvo u duelima sa ovakvim protivnicima.
"Iako je Breša značajno promenila sastav u odnosu na prethodne dve sezone, i dalje je izuzetno kvalitetan tim koji ove godine beleži sjajne rezultate. Neporažena je u italijanskom prvenstvu, a protiv Pro Reka je na gostovanju odigrala nerešeno, u meču u kojem je vodila gotovo sve vreme. Takođe, savladala je Savonu, učesnika četvrtfinalne faze Lige šampiona", rekao je Stevanović, preneo je zvanični sajt kluba.
On je istakao da vaterpolisti Radničkog dobro poznaju igru Breše.
"Njihov tim čini spoj iskusnih italijanskih reprezentativaca i mladih talenata, koji su budućnost nacionalnog tima, dok Amerikanac Irving diktira ritam igre. Svi znamo šta Breša predstavlja u evropskom vaterpolu i sigurno je da će pokušati da nametne svoj prepoznatljiv stil. Na nama je da odgovorimo na pravi način, jer imamo iskustvo u duelima s ovakvim protivnicima", dodao je Stevanović.
Revanš duel je na programu 20. marta u Kragujevcu.
"Breša je veliko ime i odličan tim, što nam dodatno povećava motivaciju i želju pred ovaj meč. Četvrtfinale Kupa Evrope je izuzetno važno i moramo biti čvrsti, odgovoriti na njihov presing i tempo igre, jer su upravo to njihove najjače strane. Imaju sjajne individualce i kao tim funkcionišu odlično. Naš cilj je da zadržimo nivo igre koji smo prikazali u prethodnim utakmicama i dođemo do pobede", rekao je vaterpolista Radničkog Strahinja Rašović.
Francuski brend Lacoste lansirao je uoči Vimbldona novu reklamu sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem u kojoj se ponovo poigrao sa nezvaničnom titulom GOAT.
O poslovnoj strani fudbala, tržištu koje se menja pod uticajem novih investitora i tehnologije te poziciji Hrvatske u svemu tome, za Bloomberg Adriju govori fudbalski menadžer Marko Naletilić.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
16.05.2026 21: 45
Aktuelni šampion odbranio domaći teren na startu plej-ofa...
18.04.2026 21: 30
Vaterpolisti Radničkog igraće sutra u Kragujevcu od 20.30 časova protiv Primorca u finalu Regionalne lige.
28.03.2026 21: 37
Vaterpolisti Radničkog plasirali su se u polufinale Kupa Evrope, pošto su večeras u Kragujevcu pobedili kotorski Primorac rezultatom 17:15 (3:5, 5:2, 4:4, 5:4) u revanš utakmici četvrtfinala ovog takmičenja.
27.03.2026 13: 40
Trener vaterpolista kragujevačkog Radničkog Uroš Stevanović rekao je pred revanš meč čevrtfinala Kupa Evrope da njegovu ekipu ne sme da zavara odličan rezultat iz prve utakmice.
YouTube
pre 13min
YouTube
pre 23min
YouTube
pre 27min
YouTube
pre 35min
YouTube
pre 43min
pre 1 sat 21: 36
Vilagoš i Bošković pokupili odličja...
pre 6 sati 16: 00
Na otvaranju, mlađi "delfini" igraju protiv Mađarske.
24.06.2026 20: 29
Angelina Topić nastavila je sa odličnim rezultatima u letnjoj sezoni.
24.06.2026 12: 41
Promovisana "Monografije beogradskog sporta".
Ostavite komentar