pre 19 minuta 18: 04
(VIDEO) Senzacionalni preokret rukometašica Srbije u 11 minuta kroz sliku i reči komentatora Arene
Pogledajte kako su rukometašice Srbije od minusa 22:27 stigle do trijumfa nad Španijom 31:29.
Vaterpolisti Srbije završili su na devetom mestu u kvalifikacijama za Svetski kup nakon što su pobedila selekciju Francuske 18:12 (6:3, 5:4, 3:4, 4:1).
Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bili su Vasilije Martinović i Marko Radulović koji su postigli po tri gola, a u selekciji Francuske to je bio Aleksandre Bue sa četiri pogotka.
"Delfini" su već u prvoj četvrtini imali četiri gola prednosti, a šestorica igrača su bili strelci u tom delu igre. U drugih osam minuta, ponovo je Srbija bila efikasna sa pet golova sa dva se istakao Gladović. Posle dva minuta u trećem delu prednost olimpijskog pobednika je bila velika 13:7. Tada je usledio jedini period slabije igre. Sa četiri uzastopna gola Francuzi su pripretili ali je pred odlazak na poslednji odmor pogodio najboji strelac Srbije na ovom turniru Nikola Lukić.
U završnih osam minuta Srbija je ponovo bila mnogo bolja, a četiri uzastopna gola su doneli prednost 18:11, posle čega su Francuzi samo uspeli da ublaže poraz.
Ipak, osvojanjem devetog mesto na kvalifikacionom turniru za Svetski kup koji je održan u Bukureštu vaterpolo reprezentacije Srbije nije uspela da obezbedi učešće na završnom turniru u aprilu u Podgorici, ali ovaj plasman ne dovodi u pitanje učešće na Svetskom prvenstvu u Singapuru, budući da je viza izborea osvajanjem zlata na Olimpijskim iframa u Parizu.
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
12.07.2025 05: 40
Sledeću utakmicu Srbija igra derbi sa Italijom u ponedeljak u 14.45 časova.
11.07.2025 09: 10
Prvu utakmicu na turniru Srbija igra protiv Južne Afrike u noći između subote i nedelje u 3.00 časova, druga je na programu protiv Italije 14. jula u 14.45, dok će poslednji rival "delfinima" u grupi biti Rumuni. Ovaj meč igra se 16. jula u 10.00 časova.
15.06.2025 22: 51
Srbija od ponedeljka nastavlja rad u Trebinju. U ovom gradu će ostati deset dana posle čega sledi turnir u Budimpešti.
23.10.2024 10: 37
Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Uroš Stevanović produžio je ugovor do kraja Olimpijskih igara u Los Anđelesu, koje će biti održane 2028. godine, saopšteno je iz Vaterpolo saveza Srbije.
pre 7 sati 11: 00
Poznati svi detalji priprema aktuelnog olimpijskog šampiona.
01.12.2025 15: 24
Novi Beograd je treću godinu uzastopce stigao do trofeja Kupa Srbije...
01.12.2025 10: 40
Ovaj švedsko-američki tandem već je pre sedam godina skrenuo pažnju na sebe nagradama za "zvezde u usponu", a sada stoje na samom vrhu svetske atletike.
29.11.2025 21: 25
Trofej prvaka Kupa Srbije je po četvrtu godinu zaredom ostao u Beogradu...
Ostavite komentar