pre 3 sata 00: 42
Srpkinja odbranila titulu: Vasilija Borovićanin ponovo uzela zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu
Engleskinja Dejzi Bauers drugu godinu u nizu poražena u finalu.
TV Arena sport
Zvezdin miks tim vicešampionski za istoriju Džudisti Crvene zvezde još jednom su ispisali najlepše stranice srpske sportske istorije - postali su vicešampioni Evrope. U ovogodišnjem izdanju Lige šampiona okitili su se vicešampionskim zvanjem, što je ujedno šesto odličje u najjačem ekipnom klupskom takmičenju od kojih su čak tri sreba i tri bronze. Tim u sastavu Marica Perišić, Anka Pogačnik, Saiganji Riho, Dilbara Salkarbek Kizi, Milica Žabić Filip Jovanović Strahinja Bunčić, Bansajgur Bagajev Islam Šogenov, Bojan Došen, Miljan Radulj, Endi Santijago Granda Alvarez, Toštemir Turobojev sa trenerima Vladimirom Jovičićem i Čiharom Šintarom još jednom je obradovao sve ljubitelje džudoa u Srbiji vrhunskim rezultatom.
Pobede protiv Monpeljea 4:1 a zatim i Nice, aktuelnih šampiona Francuske jasno su pokazali da su crveno beli momci i devojke stvoreni za velika dela. U velikom finalu Zvezda je bila egal sa timom koji su činili aktuelni olimpijskim šampioni a ujedno su članovi PSŽ-a. Ipak na kraju sportska sreća i nesumnjivi kvalitet bio je na strani PSŽ-a koji je slavio 4:0.
"Ovo je neverovatan uspeh, prvi put u istoriji u formatu miks timova Crvena zvezda je pokazala da ima kvalitet za velike rezultate. Naš protivnik je bio tim sačinjen od džudista koji u Parizu osvojili zlatno olimpijsko odličje. Naši džudisti i džudistkinje ostavili su srce na tatamiju. Čestitam im na tome. Živela Zvezda, živela Srbija- rekao je Stojan Vujko predsednik UO DŽK Crvena Zvezda i predsednik Skupštine SD Crvena Zvezda. Zvezda je ostvarila vrhunksi rezultat u konkurenciji 12 klubova, 125 učesnika i sedam nacija. -Čestitke Zvezdinim džudistima, danas je bio bolji PSŽ ali dogodine u Beogradu verujemo da će naš tim biti na tronu. Ovo je veliki rezultat srpskog džudoa i Zvezde. Čestitke momcima i devojkama kao i Upravi Crvene zvezde", rekao je Ivan Todorov, potpredsednik EDŽU o predsednik Džudo saveza Srbije.
1. PSŽ (Francuska)
2.Crvena zvezda (Srbija)
3. Nica (Francuska)
3.Golden Gori (Gruzija)
U polufinalu za pamćenje sa ekipom Nice, aktuelnim vladarima Francuske Lige, slavio je Zvezdin miks tim. Bilo je to finale pre finala, prava rovovska borba koja je završena rezultatom 3:3. Za ulazak u veliko finale izvučena je kategorija do 57 kilograma u kome je Marica Perišić drugi put u nizu slavila protiv Alya de Carvalho koju je još jednom rešila u parteru što je Zvezdi donelo još jedno veliko finale u Ligi šampiona.
"Ponosna sam na devojke i momke. Borili smo se maksimalno i dali smo sve od sebe što se jasno videlo. Ovoga puta je PSŽ zaista bio bolji ali dogodine u Beogradu svakako nas čeka revanš. Zahvaljujem se Upravi na čelu sa Stojanom Vujkom i Ivanom Bošnjakom bez kojih ne bi smo mogli da ostvarimo sve rezultate kako u pojedinčanoj tako i u ekipnoj konkurenciji. Veliku podršku imamo i od Ivana Todorova predsednika našeg Saveza i potpredsednika Evropske džudo unije", istakla je Marica Perišić, trofejna Zvezdina džudistkinja.
Milica Žabić i ovoga oduševila je sve ljubitelje džudoa. Još jednom je pružila maksimum što se jasno videlo naročito u mečevima sa protivnicama koje su bile teže od nje čak i 100 kilograma.
"Zvezda je uvek u vrhu i to godinama, više od decenije. Muškarci su uvek bili u samom vrhu a sada smo i u miks timu bili u velikom finalu. Sve to čini da smo ne samo zadovoljni već i ponosni na svakog člana našeg tima", rekla je Milica Žabić, trofejna Zvezdina džudistkinja.
Zadovoljstvo ostvarenim rezultatom nije krio ni Vladimir Jovičić šef Stručnog štaba DŽK Crvene zvezde:
"Ispunili smo plan a to je da uđemo u finale. Čestitao bih momcima i devojkama koji su bili dostojni protivnik odlično, PSŽu. Bili su bolji i na tome im čestitam."
Put do pobedničkog postolja Zvezdini džudisti počeli su tek u drugom kolu jer su u prvom bili su slobodni. Crveno beli čekali su pobednika meča Monpelje – Satruvil. Domaćini su slavili u duelu sa Satruvilom 4:3 što je značilo da će biti prvi protivnici Zvezdinim džudistima. Crveno bela ekipa je ekspresno završila duel sa domaćinima koji su imali veliku podršku sa tribina. Islam Šogenov, Milica Žabić, Marica Perišić nisu dali protivnicima da se zadrže na tatamiju više od 60 sekundi, I iponima- maksimalnim rezultatom rešavaju borbe u korist tima iz Ljutice Bogdana. Endi Grande superteškaš koji već drugu sezonu pojačava Zvezdu u svom stilu sa dva wazarija, rešava protivnika Ansela Gustava. Sa rezultatom 4:1 Zvezda je ušla u polufinale a kasnije i u finale na radost svih ljubitelja džudoa u Srbiji.
Finale: preko 70 kg: Romane -Dicko Milica Žabić 1:0 preko 90 kg: Teddy Riner Andy Grande 1:0 do 57 kg: Faiza Mokdar -Marica Perišić 1:0 do 73 kg: Tatsuki Ishiahara Bajsangur Bagajev 1:0 Polufinale Crvena zvezda -Nica 4:3 do 90 kg: Islam Šogenov -Tizie Gnamien preko 70 kg: Milica Žabić - Ester Mienadi 0:1 preko 70 kg: Andy Granda -Saparbaev Khamzat 0:1 do 57 kg: Marica Perišić – Alya de Carvalho 1:0 do 73 kg: Bajsangur Bagajev-Maxime Gobert 1:0 do 70 kg: Riho Saigai -Melkia Auchecorne 0:1 zlatni bod do 57 kg: Marica Perišić – Alya de Carvalho 1:0 Crvena zvezda Monpelje 4:1 do 70 kg: Riho Saigai – Irene Pedrotti 0:1 do 90 kg: Islam Šogenov -Hugo Metifiot 1:0 preko 70 kg Milica Žabić – Omayma Sabhi 1:0 preko 90 kg Andy Granda -Angel Gustan 1:0 do 57 kg: Marica Perišić- Emma Melis 1:0.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
05.10.2025 20: 28
Nastavljena je dominacija Zvezdinih mladih džudista na međunarodnoj sportskoj sceni. Na Evropskom kupu za mlade nade u Brnu u Češkoj za uzrast boraca do 13 i 15 godina, crveno beli podmladak osvojio je četiri vredne medalje. Na najviši stepenik pobedničkog postolja još jednom se popela Emilija Šarović ( do 57 kg).
23.08.2024 14: 42
Branilac titule igra kod kuče, posle gostovanja na startu prvenstva Francuske u fudbalu.
17.03.2024 22: 41
Fudbaleri Pari sen Žermena pobedili su na gostovanju Monpelje 5:2 (2:2) u okviru 26. kola francuske Lige 1.
07.12.2023 19: 33
Džudo klub Crvena zvezda spremno dočekuje Finalni turnir Lige šampiona, koji će biti održan devetog decembra u beogradskoj Štark Areni
pre 4 sata 23: 00
Učešće predsednika Olimpijskog komiteta Srbije (OKS) Dejana Tomaševića redovnoj izbornoj Generalnoj skupštini Međunarodnog komiteta Mediteranskih igara (MKMI)
pre 6 sati 21: 50
Srpske bokserke Jovana Devetaković i Sonja Vukšić plasirale su se u finale Evropskog juniorskog prvenstva i tako obezbedile najmanje srebrne medalje, dok je Vuk Milenković osvojio bronzanu medalju.
19.08.2026 23: 06
Šansu da izbore mesto među najboljima imaju i Ivana Španović u troskoku i Luka Bošković u skoku udalj
19.08.2026 15: 59
Dva dana ranije triling džudoka Crvene zvezde u nacionalnom kimonu učestvovao je na Gran priju Lime, gde je Marica Perišić (do 57 kg) osvojila bronzanu medalju, a Vasilije Grujičić (do 81 kg), kao i Vidak Maljević, bili su na korak do odličja i ostvarili su plasman na peto mesto.
Ostavite komentar