Stojačić i ekipa se iskupili: Srbija u četvrtfinalu EP | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz ostalih sportova

Stojačić i ekipa se iskupili: Srbija u četvrtfinalu EP

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

23.08.2024 22:59
Strahinja Stojačić predvodio je Srbiju do trijumfa Tanjug/AP Photo/Frank Franklin II
Strahinja Stojačić predvodio je Srbiju do trijumfa

Reprezentacija Srbije u basketu 3X3 plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Beču, pošto je večeras u drugom kolu A grupe savladala Nemačku rezultatom 21:10.

Ranije danas Srbija je poražena od Španije 21:15, pa će kao drugoplasirana iz grupe sutra od 21.15 igrati protiv pobednika C grupe Holandije, koja je nadavno na Olimpijskim igrama u Parizu osvojila zlatnu medalju. Kao prvoplasirani tim, dalje se kvalifikovala "crvena furija". 

Srpski tim je u Beč stigao nakon neuspeha na Olimpijskim igrama, želi da popravi utisak i osvoji šestu titulu šampiona Starog kontinenta u nizu, ukupno sedmu.

 

 

Podsećanja radi, naši basketaši su u grupnoj fazi izgubili presudan meč od Litvanije, a pobeda na tom meču je garantovala polufinale. Međutim, posle poraza, u četvrtfinalu je "orlove" dočekao domaćin Francuska, koja je uz podršku publike stigla do trijumfa. 

Za Srbiju igraju Strahinja Stojačić, Stefan Kojić, Marko Branković i Nemanja Barać. U odnosu na Pariz nema Dejana Majstorovića i Mihaila Vasića.

Četvrtfinalni mečevi na programu su sutra, a polufinale i finale u nedelju. Mečeve naših basketaša, kao i ostalih reprezentacija na turniru u Austriji, možete pratiti na kanalima TV Arena Sport. 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).