pre 6 sati 22: 59
Čukarički silan na Banovom brdu: Miladinović srušio Kragujevčane
Uroš Miladinović je sa dva gola i asistencijom obeležio trijumf "brđana".
Vaterpolisti Novog Beograda osvojili su titulu prvaka Srbije, pošto su večeras u drugoj utakmici finala plej-ofa pobedili Radnički iz Kragujevca 18:10, odnosno 2:0 u seriji.
Za razliku od prvog meča u Beogradu, u kojem je Radnički pružio izuzetno snažan otpor, u drugoj finalnoj utakmici nije bilo nimalo neizvesnosti. Novi Beograd je u potpunosti dominirao, održavao je prednost tokom čitavog meča i na kraju stigao do ubedljive pobede.
Najefikasniji u taboru Novobeograđana bili su Angelos Vlahopulos i Alvaro Granados sa po četiri gola, dok se u redovima Kragujevčana istakao Marko Janković sa tri pogotka.
U prvoj utakmici na Novom Beogradu bilo je 14:13 za domaću ekipu. Ekipi trenera Živka Gocića ovo je već treći trofej ove sezone pošto je Novi Beograd prethodno trijumfovao u Kupu Srbije i regionalnoj Premijer ligi.
Novobeograđanima predstoji Fajnal-for Lige šampiona koji se igra od petog do sedmog juna na Malti.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
30.05.2026 11: 51
Reprezentativac Srbije u vaterpolu prethodne tri sezone nosio je dres Novog Boegrada.
28.05.2026 18: 41
Novobeograđani poraženi i u trećem meču...
27.05.2026 20: 23
U srcu Šumadije se igra najbolji vaterpolo.
24.05.2026 15: 05
Vaterpolista Novog Beograda Dušan Vasić rekao je pred drugi meč finalne serije plej-ofa Superlige Srbije protiv Radničkog da njegova ekipa može da preokrene celu seriju ako sutra pobedi Kragujevčane.
pre 14 sati 14: 23
Poznato je u kom sastavu će naša reprezentacija napasti medalje na takmičenju u Birmingemu.
pre 15 sati 14: 03
Niko iz ekspedicije na vrh "Brod Piku" nije preživeo lavinu, život izgubio jedan od najvećih alpinista svera iz Nepala.
pre 17 sati 12: 00
Vareze će ostati velikim slovima upisan u istoriju našeg veslačkog sporta.
31.07.2026 17: 16
Ove godine u Istočnom Sarajevu akreditovalo se 986 džudista i 83 trenera
Ostavite komentar