Đuro Borbelj odbranio titulu šampiona Srbije na 37. Beogradskom maratonu

28.04.2024 15:26
Đuro Borbelj, atletičar Srbije MN Press
Đuro Borbelj, atletičar Srbije

Beogradski maraton je u potpunosti opravdao očekivanja. Kao što je poznato na istom je poznato na istom je pobedio takmičar iz Kenije Gilbert Kipleting Čumba, a najbolji atletičar iz naše zemlje je Đuro Borbelj. On je odbranio titulu šampiona Srbije na današnjem 37. Beogradskom maratonu.

Najbolje plasirani srpski predstavnik je drugog dana vikenda zauzeo osmo mesto na trci dugoj 42 kilometra.

Borbelj je trku završio rezultatom 2:33,46 sata, što mu je donelo titulu šampiona Srbije.

Od srpskih takmičara drugi je bio Miloš Dragović sa 2:37,44, a treće mesto zauzeo je Milan Petrović sa 2:42,52.

Kako je saopšteno iz Beogradskog maratona, najbolji na prvenstvu Balkana bio je Maltežanin Luk Perkonte sa 2:26,37, ispred turskih atletičara Selima Sevena i Azama Demiratsa.

Grk Hristos Brentas pobednik je trke na 10 kilometara na 37. Beogradskom maratonu, koji je održan u glavnom gradu Srbije.

Brentas je trku na 10 kilometara završio za 32 minuta i četiri sekunde.

Drugo mesto osvojio je Rus Vjačeslav Sokolov (32:36), a treći je bio Ivan Bubnov iz Crne Gore (32:54).

Srpski atletičar Nenad Milosavljević osvojio je četvrto mesto (32:59).

Prvo mesto u ženskoj konkurenciji na 10 kilometara osvojila je Aleksandra Kostadinović iz Srbije. Ona je 10 kilometara pretrčala za 38 minuta i 57 sekundi.