Vesti iz ostalih sportova

23.04.2023 12:00
Takmičari iz Afrike dominantni na beogradskim ulicama: Fejne Gudeto iz Etiopije pobednica maratona TANJUG/TARA RADOVANOVIĆ

Etiopljanka Fejne Gudeto pobednica je 36. Beogradskog maratona. Ona je trku završila sa vremenom 2:30:30, što je drugi najbolji rezultat u istoriji trke.

Drugo mesto osvojila je Sradana Trofimova iz Kirgistana (2:32:35), a treće Kenijka Džejn Mora Onjandži (2:35:58).

Nešto ranije, u muškoj konkurenciji slavio je Marokanac Lahgar Čakib koje ostvario vreme od 2:14:28. Drugo mesto sa samo sedam sekundi zaostatka osvojio je Kenijac Čeriot Fransis (2:14:35), a treće njegov zemljak Limo Džonson Kiprop (2:17:13).

Najbolji srpski takmičar bio je Đuro Borbelj (2:42:57). U polumaratonskoj trci pobedili su Kenijci Bernard Vambua i Lidija Džebiči.

Džebiči je oborila rekord staze (1:11:30) i za 11 stotinki nadmašila rezultat Olivere Jevtić. Na 36. Beogradskom maratonu takmičilo se rekordnih 10.500 trkača iz 64 zemlje.