pre 14 minuta 10: 40
Medvedev, Rubljov i Pol u trećem kolu Australijan opena
Alkaraz će u trećem kolu igrati protiv Francuza Korentana Mutea kojem je Amerikanac Majkl Dženg zbog povrede predao meč drugog kola pri rezultatu 3:6, 6:1, 6:3, 2:0.
Guliver
Svetski rekord u trci na 400 metara u dvorani koji je postavio Kanađanin Kristofer Morales-Vilijams neće biti ratifikovan zbog problema sa propisima, koji se odnose na startne blokove, saopštilo je Udruženje atletskih i kros trenera SAD (USTFCCCA), prenosi danas Rojters.
Kristofer Morales-Vilijams (19) je pre tri dana pobedio u trci na 400 metara na Univerzitetskom atletskom dvoranskom mitingu u Fajetvilu u Arkanzasu s vremenom 44,49 sekunde čime je postavio novi svetski rekord. Morales-Vilijams je student sa Univerziteta Džordžije. Međutim, USTFCCCA navodi da ovo vreme ne može da bude zvanično priznato kao svetski rekord.
U izveštaju USTFCCCA se navodi da startni blokovi, koji su korišćeni na trci nisu bili u skladu sa propisima Međunarodne atletske federacije. Po tom propisu, blokovi moraju da budu povezani sa "start informacionim sistemom" Međunarodne atletske federacije koji prati vreme reagovanja.
Rojters podseća da svetski rekord ostaje u vlasništvu američkog atletičara Majkla Normana koji je u martu 2018. godine 400 metara istrčao za 44,52 sekunde.
Zimske olimpijske igre su test javne potrošnje kakav se retko viđa u sportu.
Tom Brady spaja dve, Amerikancima omiljene, razonode: američki fudbal i lekove za mršavljenje.
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
01.03.2025 08: 42
Nestvarni švedski atletičar nastavio da pomera granice u svojoj disciplini.
26.05.2024 08: 09
Sjajna Kenijska Beatris Čebet postavila je u Judžinu novi svetski rekord na 10.000 metara.
20.04.2024 16: 28
Šveđanin je na neverovatan način otvorio novu sezonu, pošto je na Dijamantskoj ligi popravio sopstveni svetski rekord u skoku sa motkom
15.04.2024 08: 57
Litvanski bacač diska, Mikolas Alekna postavio je novi svetski rekord u bacanju diska koji sada iznosi 74,35 metara. On je taj uspeh uspeo da ostvari na takmičenjuu Oklahomi, ali nije postavljanje novog svetskog rekorda samo po sebi toliko važno, koliko činjenica da je tim hicem Alekna oborio najstariji atletski svetski rekord na svetu u muškoj konkurenciji.
pre 12 sati 22: 48
Selektor komšijske selekcije podseća da su zasad obe ekipe namirene na prvenstvu Evrope u Beogradu.
pre 12 sati 22: 21
Srpski vaterpolista objasnio šta se desilo sa Delfinima protiv mnogo mlađeg i slabijeg rivala.
pre 12 sati 22: 03
Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije ne pravi dramu oko ishoda duela sa Crnom Gorom.
pre 13 sati 21: 49
Selekcija domaćina takmičenja neočekivano izgubila na kraju druge runde prvenstva Evrope.
Ostavite komentar