pre 1 minut 17: 00
(VIDEO) Vlašić razbio mrak nad Torinom: "Bikovi" prekinuli crnu seriju
U narednom kolu Kremoneze igra protiv Lacija, dok će Torino u goste Sasuolu.
Guliver
Juniorke Srbije postale su danas ekipne prvakinje Evrope u streljaštvu u disciplini gađanje iz vazdušne puške. Srbija je tako zlatnom medaljom otvorila učešće na prvenstvu Evrope vazdušnim oružjem u Đeru.
Najbolji pojedinac tima bila je Aleksandra Havran, koja je bila na korak i od pojedinačne medalje, ali je na kraju zauzela četvrto mesto.
Srpske juniorke nisu sjajno startovale u kvalifikacijama, na osnovu kojih se određuje ekipni plasman, ali su na vreme ušle u dobar ritam i u borbu za medalje.
Za ekipno takmičenje bile su prijavljene Havran, Emilija Ponjavić i Ljiljana Cvetković, koje su skupile 1.876,0 krugova, isto koliko i drugoplasirana Norveška, ali je naš tim stigao do zlata zbog bolje poslednje serije.
Trijumfu je najviše doprinela Havran, koja je sa 631,4 kruga bila ubedljivo najpreciznija u kvalifikacijama. Blizu finala bila je i Iva Rakonjac, koja nije bila član ekipe. Debitantkinja je osvojila 11. mesto sa 0,3 slabijim ostvarenjem od onog koje je vodilo među osam najboljih. Ponjavić je zauzela 29, Cvetković 36, a naša peta predstavnica Anja Knežević 49. mesto.
"Osvajanjem zlata, ova generacija naših juniorki puškom je kompletirala riznicu i posle srebra, bronze stigla do jedinog evropskog odličja koje nije imala. Sve devojke su odlično iznele teret kvalifikacija. Bile su favoritkinje, svi su to znali. Bilo je manjih padova, ali niko nije podbacio i izborili se sa bremenom konkurentkinja za medalju. Havran je odlična bila i u kvalifikacijama i u finalu, a u borbi za medalje joj je nedostajala samo sreća", kazao je selektor za pušku Dragan Donević, a prenosi sajt Streljačkog saveza Srbije.
Streljački savez Srbije
streljačka reprezentacija Srbije

U takmičenju muškaraca puškom Aleksa Rakonjac je ostao pred vratima finala. Sa 625,4 kruga zauzeo je deveto mesto. Petar Erdei je zauzeo 29, a Uroš Aleksić 47. mesto. Ekipno je Srbija završila na desetom mestu.
"Velika je šteta što Rakonjac nije stigao do završnice, ali pokazao je da ima kvalitet da se bori za finale. Ekipa Srbije je prošle godine u ovoj disciplini bila treća u sličnom sastavu. Medalju su osvojili Rakonjac i Erdei, zajedno sa Markom Ivanovićem, koji je prerastao juniorski uzrast. Očekivali smo više ove godine. Međutim, čini mi se da sada, za razliku od juniorki, nisu uspeli da se izbore sa bremenom favorita, jer sada su bili kandidati za medalju, čega su i oni bili svesni", dodao je Donević.
U takmičenju miks parova pištoljem, tim Srbija 1 (Eleonora Radulović/Uroš Gajić) se plasirao na 16, a drugi tim naše zemlje (Nađa Martinović/Marko Ninković) na 20. mesto od ukupno 36 ekipa.
"Zadovoljna sam prikazanim, skoro svi naši juniorski strelci pištoljem ove godine debituju na velikoj sceni. Današnji nastup im je bio dragoceno iskustvo i proba pred sutrašnja pojedinačna nadmetanja. I tokom, a i u razgovorima posle napuštanja vatrene linije, sam videla da nisu podlegli pritisku velikog takmičenja, što me ohrabruje da će nastaviti da napreduju", rekla je Jasna Šekarić, selektor za pištolj.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
22.02.2025 22: 43
Miks tim Kikinde u sastavu Jelena Tomić/Duško Petrov ostavio je iza sebe i olimpijsku šampionku Zoranu Arunović koja je sa Srđanom Jovanovićem osvojila srebro
15.10.2024 14: 20
Reprezentativac Srbije u streljaštvu Lazar Kovačević osvojio je deseto mesto u disciplini vazdušna puška na finalnom turniru Svetskog kupa u Nju Delhiju.
15.08.2024 17: 52
Srpski osvajač zlatne olimpijske medalje u streljaštvu, posle Pariza, želi da učestvuje i na najvećem sportskom takmičenju 2028. godine.
30.07.2024 20: 50
Nova olimpijska šampionka u streljaštvu na dan grandioznog uspeha setila se prerano preminule prijateljice i koleginice.
pre 18 sati 22: 13
Selektor vaterpolo selekcije izvršio prozivku i započeo pripreme za EP u Beogradu koje počinje 10. januara 2026. u Areni.
12.12.2025 14: 01
Na Kopaoniku se očekuje više od 150 međunarodnih takmičara i više hiljada posetilaca iz celog sveta. Biće to jedno od najznačajnijih zimskih takmičenja ikada organizovanih u Srbiji, uz prenos na TV Arena i FIS TV.
12.12.2025 13: 45
Od danas do nedelje na bazenu SC Klisa održaće se plivačko prvenstvo Srbije za seniore i juniore uz prenose finalni trka na TV Arena sport 10.
12.12.2025 12: 40
Amerikanka posle sedam godina slavila u spustu i postala najstarija skijašica koja je slavila u bilo kojoj disciplini.
USKORO!
Sve o sportu na jednom mestu
APP TV Arena sport
2 dana
Ostavite komentar