Vesti iz ostalih sportova

Senzacionalni preokret vaterpolista Italije protiv Grka za plasman u polufinale SP

13.02.2024 17:00
SP za veterpoliste u Dohi Guliver
SP za veterpoliste u Dohi

Vaterpolisti Italije su posle senzacionalnog preokreta u poslednja dva minuta pobedili Grčku 11:10 (1:3, 5:2, 2:3, 3:2) i plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva gde ih očekuje aktuleni evropski prvak Španija.

Neverovatan meč su odigrali Italijani i Grci. Puno preokreta, faulova, isključenja. Grci su vodili 4:1, Italijani su napravili seriju od 5:0 kada je bio isključen Stilijanos Argiropulos. Kada su se poravnale snage, Grčka je na 2:35 minuta pre kraja povela 10:8 i činilo se da hita ka reprizi finala iz 2023.

A, onda je krenuo fantastičan finiš Italije. Fondeli je smanjio na 10:9, Di Soma na 1:42 pre kraja izjednačio, a Di Fulvio na 42 sekunde doneo prednost 11:10. Imali su Grci 22 sekunde igrača više i priliku da izbore produžetak, ali je Papanistasiju pogodio stativu i Italija je mogla da slavi.

Po dva gola za Italiju postigli su Kondemi, Di Soma i Fondeli, po jedan Veloto, Priskuti, Ehenike, Damota i Di Fulvio, junak pobede koji je mogao da bude i tragičar jer je na meču šutirao 1/8. Posle sedam promašaja, gol za polufinale. To može da priredi samo sport.