Ilka Štuhec pobednica poslednjeg spusta u sezoni: Sutra se vozi superveleslalom

Izvor: tanjug

15.03.2023 14:45
Ilka Štuhec pobednica poslednjeg spusta u sezoni: Sutra se vozi superveleslalom Tanjug/AP Photo/Alessandro Trovati

Slovenačka skijašica Ilka Štuhec pobednica je poslednjeg spusta sezone, koji danas u finalu Svetskog kupa vožen u andorskom Soldeu.

Štuhec je ostvarila vreme od minut, 30 sekundi i 35 stotinki. Ona je u Andori stigla do druge pobede ove sezone, a 11. u Svetskom kupu.

Drugo mesto osvojila je Italijanka Sofija Gođa, koji je za pobednicom zaostala 51 stotinku. Treća je bila Lara Gut-Behrami iz Švajcarske, koja je za slovenačkom skijašicom kasnila 81 stotinku.

Sofija Gođa je još ranije obezbedila mali kristalni globus u spustu. Ona je sezonu u spustu završila na prvom mestu sa 740 bodova, dok je Štuhec druga sa 551. Treća je Korine Suter iz Švajcarske sa 309 poena.

Prvo mesto u generalnom plasmanu Svetskog kupa i veliki Kristalni globus obezbedila je Amerikanka Mikaela Šifrin, koja je do sada osvojila 2.028 bodova. Gut-Behrami je druga sa 1.067, a treća Slovakinja Petra Vlhova 1025 bodova.

Skijašice će sutra u Soldeu voziti poslednji superveleslalom sezone.